بزرگ ترین نقطه قوت شما چیست؟ مصاحبه استخدامی

 
یکی دیگر از سوالات رایج در مصاحبه های شغلی، و البته سوال متقابل "بزرگ ترین نقطه ضعف شما چیست؟"بزرگ ترین نقطه قوت شما چیست؟ در ابن بخش به صورت مشروح به نحوه اصولی پاسخ به سوال بزرگ ترین نقطه قوت شما چیست در مصاحبه های استخدامی خواهیم پرداخت.

این سوالی است که تقریبا در تمامی جلسات مصاحبه های شغلی پرسیده می شود و البته ممکل این سوال نیز سوال "بزرگ ترین نقطه ضعف شما چیست؟" می باشد.
این سوال اغلب به این خاطر پرسیده می شود که شما پاسخ دهید چرا شما فرد اصلح برای کسب این فرصت شغلی می باشید.
اگر شما فردی متواضع و فروتن هستید و عادت به رجزخوانی و تعریف کردن از خودتان را ندارید، این عادت خود را حداقل برای مصاحبه شغلی کنار بگذارید. اگر شما از نقاط قوت خود برای کارفرما و سازمان نگویید، آنها هرگز شما را نخواهند شناخت، سازمان ها این سوال را به دو دلیل می پرسند:
1- آنها مایل هستند تا بدانند شما درباره نقاط قوت خود چه تصوری دارید.
2- و دوم این این که، این سوال سریع ترین راه برای فهمیدن نقاط قوت شما می باشد.

بله درست است، شاید آنها با مطالعه رزومه شما و یا شاید پروفایل و فعالیت های شما در لینکداین، بتوانند توانایی های شما را پیدا شناسایی کنند، ولی ممکن است پاسخ خود را در رزومه شما پیدا نکرده باشند و یا به نتیجه درستی نرسیده باشند.

پاسخ این سوال به این سادگی نیست که شما بخواهید به صورت تصادفی برخی از توانایی غیرمرتبط خود را از قبیل آشپزی خوب، توانایی بازای با کودکان و... را مطرح کنید.

آنچه که شما در این بخش بیان میکنید، باید مرتبط با شغل شما باشد.

البته ممکن است مثلا آشپزی خوب برای برخی از مشاعل، یک توانایی مرتبط محسوب گردد.

به اهداف اصلی از پرسش این سوال یک بار دیگر توجه کنید: آیا شما یک کارجوی مناسب برای این شغل هستید؟ آیا شما قادر به انجام دادن درست کار هستید؟ به نسبت دیگران، آیا شما مناسب تر هستید؟

آنها از پاسخ شما درخواهند یافت که: شما دقیقا به چه چیزی علاقمند هستید؟ این شما می توانید درست ارتباط برقرار کنید؟ آیا شما از اعتماد به نفس کافی برخوردار هستید؟

خودتان را برای پاسخگویی به این سوال آماده کنید: بزرگ ترین نقطه قوت شما چیست؟

خوشبختانه، همین که شما در حال مطالعه این مطلب هستید، نشان می دهد که از اهمیت مصاحبه های شغلی آکاه هستید، رفتن به یک مصاحبه شغلی بدون آمادگی قبلی در واقع تنها اتلاف وقت می باشد.

یک لیست از توانایی های خود را آماده کنید

از آنجا که نقطه قوت های مشابه و یکسان، برای تمامی فرصت های شغلی، حتی در شرکت های مشابه، کارساز نخواهد بود، یک لیست از حداقل 3 الی 5 (حتی بیشتر) نقطه قوت خود آماده داشته باشید.

مهارت های شما
بعضی از نقطه قوت های شما، بخاطر آموزش ها و یا تجارت کاری شما می باشد. به عنوان مثال متخصص بودن در یک نر م افزار خاص در حرفه خود، توانایی صحبت کردن بیش از یک زبان، یا توانایی خاص در راضی نگه داشتن مشتریان سخت گیر و ناراضی

شخصیت خاص شما
برخی از توانایی ها شما، ممکن است مربوط به شخصیت خاص شما باشد، مهارت های که ممکن است شما را به عنوان یک عضو محبوب در تیم و یک فرد خلاق نشان دهد. {مثال های مرتبط را در انتهای همین مطلب خواهیم آود}


از مهارت های بگویید که مرتبط با شغل درخواستی شما باشد، همچنین مطمئن باشید که شما دستاوردهای دارید که توانایی های شما را ثابت می کند.

چرا تصور می کنید که این نقطه قوت را دارید؟
به جنبه های مختلف کار خود فکر کنید و مواردی را که فکر می کنید باعث موفقیت شما در کار شده است را یاداشت کنید.


از کدام بخش از کارتان بیشتر لذت می برید؟

کدام بخش از کارتان را به سادگی انجام می دهید (بخصوص بخشی که برای دیگران سخت می باشد) ؟

چه دستاوردی داشته اید (حتی چیزی که برای دیگران اهمیتی نداشته است) ؟

آیا تا کنون در شرکت های قبلی تان مورد تقدیر بوده اید -- به عنوان مثال یک پاداش و یا افزایش حقوق و یا انتخاب به عنوان کارمند برتر ماه؟

و یا آیا تا کنون هیچ گونه پاداش و تقدیر کاری و غیر کاری مرتبط داشته اید؟

شما کدام یک از ویژگی های ذکر شده در بالا را شامل می شوید؟

دیگران در مورد مهارت های شما چه فکری می کنند؟

اغلب ما یک قاضی بهترین قاضی برای شناختن توانایی های خودمان نیستیم، ما فکر می کنیم که فلان هستیم ولی نگاه دیگران از بیرون می تواند نگاه دقیق تری باشد.

هنگامی که یک لیست از توانایی های خود آماده کردید، از یکی از دوستان و یا همکاران قبلی خود بخواهید (ترجیحا از بیش از یک نفر بخواهید) ایا این لیست را به عنوان توانایی های شما تایید می کنند؟ پاسخ های آنها شما را تعجب زده خواهد کرد، و اغلب مفید واقع می گردد.

قبل از هر مصاحبه ای، نقاط قوت مرتبط با آن حرفه و شغل را انتخاب کنید و در ذهن داشته باشید. توانمندی های خود را با نیاز آنها مطابقت دهید و نشان دهید که کدام یک از توانایی های شما برای این شغل و این سازمان مناسب می باشد.

اگر احساس می کنید که پاسخ شما خیلی کوتاه و یا مبهم است، بهتر است که مهارت ها و نیازمندی های شرکت مورد نظر خود را شناسایی کنید و به آن بخش از توانایی ها خود اشاره کنید که بیشتر با نیازهای شرکت و یا سازمان مرتبط می باشد.

سعی کنید برای هر یک از توانایی های خود که بیان می کنید یک دلیل محکم داشته باشید، به عنوان مثال اگر نقطه قوت خود را در تسلط بر زبان برنامه نویسی جاوا بیان می کنید، گفتن این که شما به زبان جاوا تسلط دارید کافی نیست، بهتر است برای اثبات آن برخی از کارهای برنامه نویسی خود را نیز ذکر کنید.

برای نشان دادن نقاط قوت خود، از دستاوردهای خود استفاده کنید
یک لیست از دستاوردهای خود تهیه کنید:
* مشکلاتی که شما شناسایی و برطرف کرده اید
* کاهش هزینه ها در نتیجه ایده ها و یا اعمال شما
* افزایش سود در نتیجه ایده ها و یا اعمال شما
* سایر پیشرفت های که در نتیجه ایده ها و اعمال شما بوده است

هنگامی که شما چند مثال همانند آنچه که در بالا ذکر شد برای دستاوردهای خود داشته باشید، آن زمان شما فکر کنید که دقیقا چه چیزی باعث شده است که شما چنین دستاوردی داشته باشید، دلیل توانایی شما برای انجام آن کار چه بوده است، چگونه توانسته اید آن را انجام دهید، پاسخ اینها همان نقطه قوت شماست.
برای توصیف نقطه قوت خود بر اساس دستاوردهای خود آماده باشید، دستاوردهای شما، اثبات کننده نقطه قوت شما خواهد بود.
توجه داشته باشید که دستاوردهای که بیان می کنید و نقطه قوت های که ذکر میکنید باید مرتبط با شغل درخواستی شما باشد.

تجربیات و دانش تخصصی خود را پایه قرار دهید و بر اساس آن نقاط قوت مرتبط با این فرصت شعلی را بیان کنید.

شما باید در پاسخ خود نوع مشتریان شرکت، زمینه کاری شرکت (مالی، حقوقی، تجاری، خدمات مشریان و...) و سایر موارد را در نظر بگیرید و بهترین پاسخ و مرتبط ترین نقاط قوت خود را بیان کنید.

به لیست زیر توجه کنید، ویژگی های که یک سازمان برای کارمندان خود آنها را ترجیح می دهد. ویژگی های خود را با نیازمندهای سازمان مرتبط بسازید.
صادق
قابل اعتماد
وقت شناس
باهوش
دوست داشتنی
مثبت
مستقل
حلال مشکل
جزئیات گرا
سخت کوش
همکاری با گروه
یادگیرنده سریع
خوش صحبت
خلاق
پرشور برای انجام بهترین کار
سازمان یافته
قابل انعطاف
پیگیر (تا زمانی که کاری انجام نشده است، از آن دست برندارید)
رهبر و مدیر (به ویژه برای شغل مدیریت افراد و / یا پروژه های مهم)

همانند پاسخ به سوال "بزرگ ترین نقطه ضعف شما چیست؟" در این بخش نیز باید پاسخ خود را در دو بخش بیان کنید:
1- نقطه قوت 
2- اثبات نقطه قوت (نقطه قوت های از خود بیان کنید که نشان دهد شما صلاحت به دست آوردن شغلی که برای آن مصاحبه می کنید را دارید).
کلمات خود را به گونه ای بیان کنید که روی کارفرما تاثیر بگذارد.

مثال: پاسخ به سوال بزرگ ترین نقطه قوت
توجه داشته باشید که مصاحبه شغلی، یک جلسه و یا قرار ملاقات با دوستتان نیست.
پاسخ شما باید کوتاه باشد، کمتر از 20 ثانیه، مصاحبه گران علاقه ای به شنیدن داستان زندگی شما ندارند.
از اطلاعات محرمانه کارفرمای فعلی و قبلی خودتان چیزی نگویید، شما باید اخلاق حرفه ای خودتان را نشان دهید تا مورد ستایش کارفرمای جدیدتان قرار بگیرید.
روی نقاط قوت مرتبط با شغل و شرکت تمرکز کنید.
نقاط قوت غیرمرتبط خود را انتخاب نکنید، مثل مهارت در بافتنی یا رقص، مگر این که مرتبط با شغل شما باشد.
از صحبت زیاد بپرهیزید، به خصوص مسائل شخصی تان
این ها تنها مثال های است که بتوانید پاسخ خود را بهبود ببخشید.

مثال
قوت: مردمی بودن
به خصوص برای مشاغلی که با مشتریان زیاد سروکار دارند، این نقطه قوت می تواند مورد علاقه کارفرما باشد.
قوت: من علاقه زیادی به ارتباط برقرار کردن با مردم و رفع مشکل آنها دارم، به هرطیقی که شده، ایمیل، تلفن، پیام، چت و...
اثبات ادعا: من به مدت 5 سال در بخش خدمات مشریان آنلاین یک شرکت کار می کردم، از برقراری ارتباط با مردم سراسر جهان لذت می برم. کارفرمای ما یک معیار برای سنجش میزان رضایت مشتریان دارد. من فردی بودم که برای خنثی سازی نارضایتی مشتریان عصبانی انتخاب شده بودم، تا بتوانم به آنها کمک کنم و با خدمات خودمان آنها را راضی نگه دارم. ما میزان رضایت آنها را بعد از صحبت کردن با آنها مورد ارزیابی قرار می دادیم، اغلب بعد از صحبت کردن با آنها، استفاده بیشتری از خدمات ما توسط آن افراد صورت می گرفت، که از این بابت به خودم افتخار می کردم و البته سالانه پاداش به خصوص آن را دریافت می کردم. 
خوشبختانه رفتار شما قبل از، در حین و بعد از مصاحبه، نقطه قوت شما را نشان داد.

شما می توانید با توجه به زمینه شغلی خودتان، و بر اساس توانایی های که دارید، پاسخ خود را همانند مثال قبل در دو بخش بیان کنید.
پاسخ هر یک از شما بی شک متفاوت خواهد بود، ولی آنچه که اهمیت دارد رعایت اصول کلی پاسخ دادن به سوال، رعات همه نکاتی که گفته شد و در پایان ارائه پاسخ در دو بخش (ذکر نقطه قوت و سپس اثبات آن).

نکته پایانی
اینجا، جای فروتنی و تواضع نیست، نقطه قوت های خود را با دقت انتخاب کنید، آنها را با شغل درخواستی خود مطابقت دهید، و درنهایت اثبات کنید که شما این نقاط قوت را دارید.

 
1395/11/30
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.