شرایط شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال 96 (دانشگاه های علوم پزشکی)

 
آزمون استخدامی وزارت بهداشت زودتر از آنچه که انتظار آن می رفت، ثبت نام خود را برای جذب نیرو در سال 96 آغاز کرد و آزمون آن نیز تنها یک هفته بعد از ثبت نام در آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
قبل از اعلام شرایط ثبت نام قابل ذکر می باشد که کتاب های تخصصی آزمون استخدامی وزارت بهداشت و کتاب های دروس عمومی به صورت جامع در لینک ذیل قرار گرفته است و هم اکنون قابل دانلود می باشد:

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی سال 96 وزارت بهداشت
۱-۲-۲- شرایط سنی داوطلبان

داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۶ سال سن تمام برای دارندگان دیپلم بهیاری (متولدین ۱۳۷۰/۰۸/۲۵ به بعد)، ۳۵ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی (متولدین ۱۳۶۱/۰۸/۲۵به بعد)، ۴۰ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد (متولدین ۱۳۵۶/۰۸/۲۵به بعد) و ۴۵ سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری و بالاتر (متولدین ۱۳۵۱/۰۸/۲۵به بعد)

تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (دارندگان گواهی از معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفین یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا معاونت توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی و یا ستاد مشترک نیروهای مسلح (در خصوص کارکنان پایور نیروهای مسلح و نیروهای وظیفه)) از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال
پ) رزمندگان دارای کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه
ت) سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان ۵ سال
ث) سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) حداکثر به میزان ۱۵ سال (طبق سابقه بیمه)
ج) سنوات شرکتی داوطلبان شرکتی شاغل بصورت غیرمستقیم و از طریق شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خدمت اشتغال دارند، حداکثر به میزان ۱۵ سال (طبق سابقه بیمه)
چ) سنوات قراردادی یا شرکتی داوطلبانی که بصورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد آن ها به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ آزمون با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان ۵ سال (طبق سابقه بیمه)
ح) داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسای موظف (اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق

خ) مدت خدمت سربازی انجام شده

۲-۲-۲- ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان

الف) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح “اجباری” می بایست دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.

تبصره ۱- مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های “اجباری” که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک دانشگاه می باشند می توانند صرفا در آزمون های استخدامی همان دانشگاه شرکت نمایند.
تبصره ۲- در خصوص داوطلبانی که به اسناد بخشنامه شماره ۱۰۰/۸۵۴ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۶ وزارت متبوع، نسبت به تمدید طرح آن اقدام شده است. همچنین داوطلبانی که به استناد بند ۱ بخشنامه شماره ۲۰۹/۱۵۹۱/د مورخ ۱۳۹۲/۰۵/۲۳ متقاضی انجام خدمات قانونی بدون احتساب ضریب منطقه خدمتی باشند در مدت باقیمانده تا سقف قانونی، نیازی به ارائه گواهی پایان طرح ندارند و گواهی اشتغال به طرح برای اینگونه افراد کفایت می نماید. ضمناً مشمولین مذکور می توانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.
تبصره ۳- “مشمولین تهدات ضریب k” در صورتی که در مناطق محروم دارای ضریب ۳/۵ (سه پنجم) و ۳,۵/۵ (سه و نیم پنجم) مشغول به خدمت باشند می توانند در آزمون استخدامی همان دانشگاه (صرفا برای همان منطقه محل خدمت) شرکت نمایند. سایر مشمولین تعهدات ضریب k در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر رشته- محل) می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر ۳ ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه (۳) ماه از تاریخ آخرین روز ثبت نام می باشد).
ب) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح “اختیاری” که طرح خود را در موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میگذرانند در صورتی میتوانند در آزمون استخدامی دانشگاه شرکت نمایند که موافقت “انصراف از طرح ” دانشگاه محل گذراندن طرح را ارائه نمایند.

۳-۲-۲- شرایط اختصاصی و ضوابط پذیرش رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی:

در خصوص مشاغل “کارشناس فوریت های پزشکی”، “کاردان فوریت های پزشکی”، “کارشناس ارتباطات و عملیات (پزشکی)” و اپراتور ۱۱۵ علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

۱- داشتن سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری های مزمن، واگیر و صعب العلاج مانند دیابت، فشار خون، آسم، نارسایی کلیه، بیماری های پیشرفته قلبی و مانند این ها
۲- نداشتن صرع و هرگونه بیماری اعصاب و روان
۳- نداشتن تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اسکلی بخصوص اندام ها (که مغایر با توان فیزیکی پرسنل در ارائه خدمت طبق شرح وظایف سازمانی باشد).
۴- داشتن قدرت تلکم طبیعی زبان (نداشتن لکنت زبان)
۵- داشتن قدرت بینایی و شنوایی کامل
در خصوص رشته های شغلی “کارشناس فوریت های پزشکی” و “کاردان فوریت های پزشکی” علاوه بر شرایط مندرج در بند قبلی برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:
۱- دارای قد ۱۶۵ سانتی متر و بالاتر
۲- دارای شاخص توده بدنی BMI (index body mass) کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۱۹
تبصره: افرادی که BMI آن ها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام تست بیوالکتریک امپدانس معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن ها طبق جداول دستورالعمل صورت می گیرد.
تذکر: اندازه گیری قد و BMI اولین مرحله از مصاحبه می باشد و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز ننماید، از انجام سایر مراحل مصاحبه (تست آمادگی جسمانی، آزمایشات پاراکلینیک و …) باز می ماند.
۳- دارای گواهینامه رانندگی با آمبولانس (ب ۲) یا پایه دوم
تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه (ب ۱) چنانچه فاقد گواهینامه مذکور باشند در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه (ب ۲) یا پایه دوم را تا پایان یک سال از زمان مصاحبه ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد.
۴- داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسانی سریع و صحیح (بدین منظور از حداکثر (۳) سه برابر داوطلبان واجد شرایط به ترتیب نمره فضلی و پس از اعمال اولویت ها و امتیازات کسب شده در آزمون کتبی، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).
نکته: اولویت پذیرش در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی در شرایط برابر با فارغ التحصیلان رشته های فوریت های پزشکی است.

۳- مدارک مورد نیاز در هنگام ثبت‌نام:
صرفاً داوطلبامی میتوانند در این آزمون ثبت نام نمایند که در زمان ثبت نام دارای مدارک ذیل باشند:

۱-مدرک و مقطع تحصیلی مندرج در شرایط احراز مشاغل ذکر شده در آگهی
۲-کارت ملی
۳-شناسنامه عکسدار
۴-کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه آقایان)
۵-مدارک دال بر ایثارگری (ویژه داوطلبان ایثارگر)
۶-مدارک دال بر معلولیت عادی (ارائه گواهی معلولیت از سازمان بهزیستی)
۷-مدارک دال بر بومی بودن (حسب مورد بر اساس هر یک از موارد هشتگانه ذکر شده در بند «پ» «امتیازات و سهمیه‌های قانونی»)
۸-نامه گواهی اشتغال از دانشگاه محل خدمت به همراه فرم خلاصه سوابق یا احکام قراردادی ویژه شاغلین قراردادی کار معین (برای محاسبه امتیاز شاغلین قراردادی)
۹-لیست سوابق بیمه ممهور به مهر سازمان تامین اجتماعی به همراه گواهی مدت کارکرد مرتبط با شغل مورد تقاضا با ذکر تاریخ شروع و پایان از واحد محل خدمت ویژه شاغلین شرکتی تخصصی (برای محاسبه امتیاز شاغلین شرکتی)
۱۰-گواهی «پایان طرح» و یا «معافیت» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته‌های «اجباری»
۱۱-حکم شروع به طرح برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که در حال گذراندن طرح اجباری در واحدهای تابعه دانشگاه مورد تقاضا می‌باشند (با تاریخ حداکثر تا پایان مهلت ثبت‌نام)
۱۲-گواهی «اشتغال به طرح» برای مشمولین ضریب K که در حال گذراندن طرح اجباری در واحدهای تابعه همان دانشگاه می‌باشند. (با رعایت شرایط مندرج در تبصره ۳ بند ۲ “ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان”)
۱۳-گواهی «اشتغال به طرح» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که طرح خود را به استناد بخشنامه شماره ۱۰۰/۸۵۴ مورخ ۹۳/۷/۱۶ تمدید نموده‌اند.
۱۴-گواهی مبنی بر موافقت با «انصراف از طرح» برای مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته‌های «اختیاری» که طرح خود را در سایر موسسات تابعه وزارت متبوع (غیر از محل جغرافیایی خدمت) می‌گذرانند.

ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت توسط سازمان سنجش برگزار می گردد و تنها بعد از هفت روز به پایان می رسد، لذا اگر بر اساس شرایط ذکر شده، مشمول ثبت نام در آزمون استخدامی می گردید و قصد شرکت در این آزمون استخدامی را دارید، هم اکنون به این لینک مراجعه کنید.
1396/08/26
1396/10/18 20:02
من 31 ساله هستم.مدرک کارشناسی کتابداری از دانشگاه فردوسی مشهد دارم.میخواستم بدونم منم میتونم تو ازمون وزارت بهداشت شرکت کنم
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی، آزمون وزارت بهداشت سال جاری که به پایان رسید، اگر شرایط مثل امسال باشد، بله می توانید، چون شرایط سنی را بالا برده اند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.