اصول مطالعه در چند روز به مانده به آزمون استخدامی

 
آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور هفته آینده برگزار می گردد، شاید تصور کنید که اگر تا کنون کاری کرده اید که خوب است ولی اگر کاری نکرده اید دیگر کاری از دست شما ساخته نیست، ولی اشتباه تصور می کنید، در این بخش به اهمیت مطالعه در چند روز مانده به آزمون های استخدامی پرداخته ایم.
همیشه زمانی که تنها چند روز به آزمون باقی مانده است سوالی که مکرر پرسیده می شود این است که چند روز مانده آزمون را چگونه سپری کنیم.
ممکن است شما جز به یکی از دو گروه ذکر شده در زیر باشید، گروهی که در طی چند هفته به آزمون مطالعه داشته اند و گروه دوم کسانی که در این مدت هیچ مطالعه ای نداشته اند.

گروه اول: کسانی که تا کنون نیز مطالعه داشته اند
در مورد گروه اول تقریبا وضعیت مشخص است تر است، همیشه قبلا نیز ذکر کرده ایم که بهترین مطالعه برای هر آزمونی، از جمله آزمون های استخدامی، در فرصت محدود، مرور نکته برداری ها و تست زنی است، مطالعه کتاب های که هیچ دانشی نسبت به آنها ندارید و قرار است از صفر شروع کنید را توصیه نمی کنیم.

گروه دوم: کسانی که تا کنون هیچ مطالعه ای نداشته اند
هدف اصلی مطلب ما نیز گروه دوم است، اگر تنها چند روز تا آزمون باقی مانده است آیا این تفکر که در این چند روز دیگر مطالعه کردن فایده ای ندارد درست است؟
قطعا خیر، حتی یک ساعت مطالعه برای آزمون ممکن است منجر به این شود که شما دو تست بیشتر بزنید و یعنی 15 درصد در یک درس نسبت به یک نفر دیگر پیشی بگیرید و شاید همین 15 درصد منجر به سبقت گرفتن شما از سایرین باشد، حال اگر این مطالعه چند روز باشد نتیچه می تواند خوشبینانه تر از این نیز باشد.
ولی این که چند روز مانده به آزمون را چگونه مطالعه کنیم، چند نکته زیر را باید حتما راعایت کنید:
1- اگر دانش پایه ای نسبت به یه درس خاص ندارید، از مطالعه آن در چند روز مانده به آزمون حتما خودداری کنید، مثلا اگر در زبان انگلیسی ضعیف هستید، اگر در درس ریاضی و آمار مقدماتی ضعیف هستید و دانش پایه ای ندارید، مطالعه دو روز مانده به آزمون هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.
2- بیشتر زمان خود را روی دروسی بگذارید که به آنها علاقه دارید، در آنها قوی بوده اید و حال تنها یک مرور کلی می تواند شما را به زمان قبل برگرداند. مطالعه یک ساعته این گونه دروس می تواند به اندازه چند روز مطالعه دیگران برای شما بازدهی داشته باشد.
3- اگر از زمان دانشگاه خود خلاصه مباحثی دارید، این فرصت محدود می تواند زمان مناسبی برای مطالعه این خلاصه مطالب ها باشد.
4- تصور این که این چند روز دیگر فایده و بازدهی نخواهد داشت، اگر مشمول یکی از گزینه های دو و یا سه باشید، واقعا تصور درستی نیست.
1397/12/9
1397/04/24 00:40
سلام من خیلی خوشحالم اموزش پرورش رشته جامعه شناسی هستم وعالی تخصصی هارازدم...من همیشه مطالعه میکنم و درحددکتراخونده بودم ک متاسفانه ی سری سوالات دم دستی اورده بودن
1397/04/13 01:03
چه فایده سوالات تخصصی وقتی نبود و در سایت شما اخر قرار نگرفت به هر دلیلی. سوالات عمومی چقدر تفاوت ایجاد میکنه وقتی همه بهتر هم شادی بلد باشن
یک پاسخ صحیح در تخصصی با سه سوال عمومی برابری میکنه
اون بچه هایی که یک ماه و اندی قبل ارشد داشتن خیلی به نفعشون شده
شما هم خسته نباشید
دانلود تست
با سلام کاربر گرمی، سوالات تخصصی برای تقریبا برای تمامی مشاغل قرار گرفت، به جز برخی از مشاغل دبیری، دلیل قرار ندادن سوال برای این مشاغل این بود که هیچ دفترچه سوالی از این شغل ها منتشر نشده است، ولی هیچ دفترچه ای نباشد، یعنی نجوه طراحی سوال در این مشاغل مشخص نیست، لذا سوالاتی که مطرح شود نیز هیچ اصولی نخواهد داشت و شاید نه تنها کمک کننده نباشد، بلکه باعث هد رفتن بی نتیجه وقت شما شود.
سوالاتی که برای این گونه مشاغل منتشر می شود همان سوالات کنکور دانشگاهی است که چندان مرتبط با آزمون های استخدامی نمی باشد و اگر هم باشد در دسترس همه هست، هدف ما قرار دادن سوالاتی است که حتما مربوط به آزمون های استخدامی باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic