1 نکته مهم برای کسب درصد بالاتر در آزمون استخدامی

 
با توجه به این که طی چند روز آینده آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برگزار می شود، در این بخش یک نکته مهم برای شرکت در  آزمون های استخدامی پرداخته ایم.
مهلت مطالعه برای آزمون استخدامی به پایان رسیده است و حال باید خود را برای شرکت در جلسه آزمون استخدامی آماده کنید، روز آزمون فرا رسیده است، رعایت چند نکته موجب موفقیت بیشتر شما در آزمون خواهد شد، نکاتی که شاید به اندازه چند ماه مطالعه شما تاثیرگذار باشد.
شاید اگر بگوییم استرس نداشته باشید موضوعی تکراری باشد و ما قصد گفتن مباحث تکراری را نداریم، هر چند بسیار حائز اهیمت است که بدون هیچ گونه استرسی در جلسه آزمون شرکت کنید، استرس موجوب می شود به آنچه که در ادامه خواهیم گفت نرسید.
نکته ای که ما می خواهیم به آن اشاره کنیم، نحوه پاسخگویی به سوالات تستی است و این که در مقابل سوالاتی که دچار تردید در آنها هستیم چه واکنشی داشته باشیم.
این تردید ممکن است بین دو گزینه باشید، ممکن است بین سه گزینه باشد، ممکن است بین هر 4 گزینه باشد! خنده دار نیست، در ادامه توضیح خواهیم داد.

تردید بین دو گزینه
بسیار غیرمنطقی است اگر پاسخ سوالاتی را که بین دو گزینه تردید دارید، خالی بگذارید، شاید در یک آزمون که مثلا 120 سوال داشته باشد، حداقل 10 سوال وجود داشته باشد که شما بین دو گزینه تردید داشته باشید، شما باید به لحاظ آماری شرایط عادی در در نظر بگیرید، اگر به صورت تصادفی به این 10 سوال پاسخ دهید، 5 سوال اشتباه و 5 سوال درست بزنید، یا در حالت بدتر 6 سوال اشتباه و 4 سوال درست باشد، به ازاری 6 سوال اشتباه، 2 سوال از سوالات درست شما کسر می شود و در مقابل حتی با این فرصت بد هم دو سوال درست برای شما در نهایت باقی می ماند و همین دو سال باعث سبقت گرفتن شما از کسانی خواهد شد که به سوالات این مدلی پاسخ نداده اند. شما حتی اگر به 7 سوال اشتباه پاسخ دهید و به 3 درتس پاسخ دهید باز هم یک سوال درست در نهایت برای شما باقی می ماند، پس حتما به سوالاتی که بین دو گزینه شک دارید، پاسخ دهید.

تردید بین سه گزینه
به شخصه اگر من بودم، قطعا به سوالاتی که بین 3 گزینه شک دارمف پاسخ می دادم، در مورد سوالات تردید بین 3 گزینه وضعیت به این صورت خواهد بود که اگر شما 10 سوال داشته باشید که بین 3 گزینه شک دارید و به صورت تصادفی به این سوالات پاسخ دهید و در نهایت 6 سوال اشتباه و 4 سوال درست، و یا حتی 7سوال اشتباه و 3 سوال درست برای شما باقی بماند، در نهایت ضریب شما در این 10 سوال مثبت خواهد بود و حداقل 10 درصد به نفع شما خواهد بود، این قصیه در مورد سوالاتی این سبکی  پاسخ دادن به این سوالات بسیار مهم تر است، چرا که اکثر به سوالاتی که بین 3 گزینه تردید دارند، پاسخ نمی دهند.

تردید بین 4 گزینه
منظور از تردید بین 4 گزینه، حالتی که شما جواب درست را دقیق نمی دانید و بین هر 4 گزینه شک دارید، ولی به بعضی از گزینه ها بیشتر احتمال پاسخ درست می دهید، در این حالت ما توصیه می کنیم که به این گونه سوالات هم پاسخ دهید، در مورد این گونه سوالات، به عنوان مثال اگر 12 سوال وجود داشته باشد و شما حتی اگر 9 سوال منفی پاسخ دهید و 3 سوال درست، هیچ ضریب منفی برای شما ثبت نخواهد شد، ولی اگر بتوانید از 12 سوال به بیش از 3 سوال پاسخ درست بدهید، در نهایت یک ضریب مثبت برای شما باقی خواهد ماند.
تردید بین 4 گزینه می تواند یک ریسک برای شما باشد، برای کسانی که ریسکت پذیر هستند، که اغلب موفق تر از دیگران هم خواهند بود، پاسخگویی به این سوالات هم توصیه می شود.

نکته پایانی
پاسخگویی به سوالات مورد اول هیچ ریسکی ندارد و حتما توصیه می کنیم پاسخ دهید، پاسخگویی به سوالات مورد دوم دارای ریسکت بسیار اندکی می باشد و نتیجه آن در اکثریت موارد مثبت است، این حداقل ریسکت را باید هر کسی داشته باشد. پاسخگویی به سوالات مورد سوم نیز دارای ریسک متوسطی است و حتی تردید بین 4 گزینه را هم نمی توانیم ریسکت بالا به حساب بیاوریم، توصیه می کنیم تا این اندازه ریسکت پذیری در زندگی داشته باشید. البته همان استرس که در ابتدا به آن اشاره کردیم، می تواند مانعی برای پاسخگویی به این گونه سوالات باشد، بدون هیچ گونه استرسی و بدون توچه به نتیجه آزمون، در آزمون شرکت کنید.

به امید موفقیت تمامی داوطلبان و کاربران وبسایت دانلود تست، مشاوره استخدامی وبسایت در این مدت تمام تلاش خود را داشته و خواهد داشت تا بتواند موجب موفقیت شما در آزمون های استخدامی باشد.
1397/12/16
1397/04/18 13:16
با سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون درصدهای امسالم تیر ماه ۹۷
عمومی ۱۳.۴۷
تخصصی ۴۱.۴۸
میانگین کل یعنی نمره ی مکتسبه ۲۷.۴۳
با توجه ب اینکه در همین رشته در ازمون قبلی حد نصاب ۲۰ بود و امسال هم احتمال داره ک در حدود همین ۲۰ باشه؟ و اینکه در قبولی نمرات میانگین عمومی و تخصصی به طور جدا مد نظر هست یا فقط نمره ی کل که به حد نصاب برسه؟ در ضمن من سهمیه بومی شهرستان و سهمیه ۵ درصد ایثارگر دارم ولی آزاد شرکت کرده ام ایا این سهمیه دخالت داده میشه تو نمره ام؟ با توجه ب اینا چگونه پیش بینی میکنید قبولیم رو ظرفیت پذیرش هم ۸ نفر زن هست و ۳ نفر اقا هست ک من خودم زن هستم. از استان اذربایجان غربی
با تشکر
دانلود تست
سلام کاربر گرامی
در مورد حداقل حد نصاب لازم هر چند دقیق اعلام نشده است ولی به احتمال زیاد میانگین 20 درصد مد نظر می باشد و شما از این لحاظ حد نصاب را کسب کرده اید
سهمیه بومی شما در مصاحبه در نظر گرفته خواهد شد ولی در مورد ایثارگری باید هنگام ثبت نام اعلام می کرید، با این وجود هنگام مصاحبه می توانید اعلام کنید شاید موثر واقع گردد.
درصد شما به نسبت خوب است، هر چند در دورس عمومی شاید از میانگین پایین تر باشید ولی دروس تخصصی را خوب زده اید و با توجه به ضریب دروس تخصصی احتمال قبولی شما بیشتر می باشد.
برای شما آرزوی موفقیت داریم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic