6 نکته برای قبولی در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی

 
اگر در آزمون های استخدامی دستگاه های دولتی - اجرایی شرکت کرده اید، بهتر است چند نکته را برای افزایش درصد قبولی در آزمون رعایت کنید.
1- نکته اول توجه به دروس عمومی 
اکثر کسانی که در آزمون های استخدامی شرکت می کنند یا هیچ مطالعه ای در آزمون های استخدامی ندارند یا تنها یک مرور کلی روی دروس تخصصی دانشگاهی دارند و هیچ مطالعه ای روی دروس عومی  ندارند، لذا توجه به دروس عمومی می تواند به موفقیت شما در آزمون های استخدامی کمک زیادی کند، البته نکته ای دیگر در مورد دروس عمومی وجود دارد که در زیر اشاره خواهیم کرد.
2- وقت نگذاشتن روی دروسی که از پایه ضعیت هستید و خواندنی نیست
اگر در تا برگزاری آزمون استخدامی در حد چند هفته یا چند ماه فرصت دارید و در برخی از دروس، مثل زبان انگلیسی، ریاضی و آمار ضعیف هستید، بهتر است در این مدت کوتاه از خیر این دروس بگذرید و وقت خود را روی این دروس هدر ندهید، چرا که برای این دروس مطالعه چند روزه منتیج به هیچ نتیجه مثبتی نخواهد شد و باعث می شود وقتی که می توانستید روی سایر دروس خواندنی بگذارید و با آن درصد خوبی در سایر دروس بگیرید را نیز از دست بدهید.
به صورت کلی در مدت زمان کوتاه روی دروسی که خواندنی نیست و نیاز به دانش پایه ای دارد وقت نگذارید.
3-منابع مناسب برای مطالعه را خودتان شناسایی کنید
بسیاری از ما سوال می پرسند که بهترین منابع و کتاب برای فلان شغل یا فلان رشته در این آزمون استخدامی چیست، البته ما تا جایی که بتوانیم بر اساس آزمون های استخدامی برگزار شده منابع استخدامی مناسب را شناسایی می کنیم و در اختیار داوطلبان قرار می دهیم، ولی بهترین روش این است که خودتان این بررسی را انجام دهید، تنها کافی است یک نگاه کلی به دفترچه سوالات آزمون های استخامی گذشته داشته باشید تا هم به منابعی که از آنها سوال طرح می گردد آشنایی پیدا کنید و هم به نحوه طراحی سوال در آن آزمون استخدامی مورد نظر آشنایی داشته باشید.
4- خودتان را مورد سنجش قرار دهید
تا توجه به زمان محدود، سعی کنید هر هفته یکبار خودتان را مورد سنجش قرار دهید و آزمون های استخدامی گذشته در شرایط آزمون حل کنید تا نسبت به دانش خود مطلع شوید و بدانید که آیا روش مطالعه شما و کتبی که برای مطالعه انتخاب کرده اید، درست است یا خیر
5- برنامه داشته باشید
سعی کنید برنامه مطالعه داشته باشید و از ابتدا مشخص کنید که قرار است تا آزمون چه دروسی را بخوانید و برای هر یک زمان تعیین کنید، یک برنامه بسیار ساده حتی در حد چند خط نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد و باعث می شود تا شما چند روز قبل از آزمون ناگهان متوجه نشوید که چندین کتاب را هنوز اصلا نخوانده اید و زمان آزمون رسیده است.
6- و در پایان ذکر می کنیم در بخش مشاوره استخدامی وبسایت نکاتی را در مورد آزمون های استخدامی به مرور زمان بر اساس شرایط نوشته ایم که توصیه می کنیم به این لینک مراجعه کنید و مطالب مرتبط با نیاز خود را مطالعه کنید.

1397/11/14
1397/11/25 23:05
سلام خسته نباشید .ببخشید چرا درمورد حسابداری کمتر جزوه گذاشتین .جزوه صنعتی .کاربرد کامپیوتر درحسابداری.مفاهیم وروش های اماری .پول وارز وبانکداری ممنون میشم بزارید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic