شرایط سنی استخدام های دولتی با جزئیات کامل

 
شرایط سنی مورد نیاز برای شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های دولتی بر اساس مصوب مجلس شورای اسلامی با جزئیات آن به شرح زیر می باشد:
قابل ذکر می باشد با توجه به سوالات زیادی که داوطلبان از ما در مورد شرایط سنی شرکت در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش دارند، شرایط سنی آموزش و پرورش نیز به شرح ذکر شده در ذیل می باشد و بر اساس شرایط ذکر شده در زیر عمل خواهد شد.

حداکثر 30 سال برای مدارک فوق دیپلم
حداکثر 35 سال برای مدارک تحصیلی لیسانس
حداکثر 40 سال برای مدرک تحصیلی فوق لیسانس
حداکثر 45 سال برای مدارک دکتری

 ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام می باشد.

تبصره: بر اساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان مصوب مجلس شورای اسلامی موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات الزام از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه از شرط  حداکثر سن مقرر معاف می باشند.
3- افراد خانواده معظم شهدا -شامل پدر، مادر، خواهر و برادر- تا میزان 5 سال.
- رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور داوطلبانه در جبهه.
- میزان مدت خدمت ضرورت
- داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها،شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات وشرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ 22/11/1357 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
تذكر1 :ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، آخرین روز ثبت نام در آزمون استخدامی می باشد.

ملاک فراغت از تحصیل، تاریخ مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه می باشد و ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام می باشد.
تذكر2 :بر اساس ماده 43 قانون مدیریت خدمات کشوری به دستگاه های اجرایی اجازه داده شده است تا در صورتی که در قوانین و مقررات قبلی مورد عمل خود، شرایطی علاوه بر شرایط فوق الذکر را داشته باشند به عنوان شرایط اختصاصی خود اعالم نمایند. تذکرات و شرایط اختصاصی هر یک از دستگاه های اجرایی در بخش مربوط به آن دستگاه ذکر شده است.


1398/08/12
1398/04/27 17:44
سلام خسته نباشید ببخشید فرزندان فرهنگیان که پدر و مادر هر دو فرهنگی هستند امتیاز ویژه ای برای قبولی در آزمون دارند؟ ارائه مدرک الزامی است؟ با تشکر
دانلود تست
سلام
برای آزمون خیر
شاید اگر در آزمون قبول شوید برای مصاحبه تاثیر داشته باشد.
1398/03/17 11:31
با سلام یه سوال در خصوص کارت پایان خدمت داشتم اینکه میشه زمانی که قبول شدیم و برای مصاحبه میریم کارت پایان خدمتو ارائه بدیم . تو زمان ثبت نام کارتم نمیاد
دانلود تست
سلام کاربر گرامی
در اکثر آزمون های که تا کنون برگزار شده است ملاك عمل در محاسبه تاریخ كارت پایان خدمت، روز برگزاری آزمون میباشد.
1398/03/11 22:25
سلام.حداقل سن شکرت کردن چقدر؟
دانلود تست
سلام
در همین بخش توضیحات کامل داده شده است
حداکثر 30 سال برای مدارک فوق دیپلم
حداکثر 35 سال برای مدارک تحصیلی لیسانس
حداکثر 40 سال برای مدرک تحصیلی فوق لیسانس
حداکثر 45 سال برای مدارک دکتری
جزئیات بیشتر در همین بخش ذکر شده است
1398/03/7 17:42
سلام من هانیه ثنائی هستم ترم 6 کارشناسی زیست شناسی گیاهی مسلط به امور فرهنگی و تشکیلاتی دانشگاه ، عضو شورای نظارت و شورای مشورتی هیئت منتظران ظهور و هیئت موسس کانون دختران در دانشگاه ملایر با معدل 16.96 میباشم و معدل دیپلم 18.56 بوده است ، ان شاءالله ک بتوانیم در راستای اهداف کشور گام برداریم .
با تشکر
دانلود تست
انشالله