درباره شغل هنرآموز در آموزش و پرورش چه می دانیم؟

 
در مطلب قبلی در مورد شغل استادکاری در آموزش و پرورش نوشتیم و در مورد تفاوت های و شباهت های این شغل به هنراموزی گفتیم، برای بعضی سوالاتی در مورد شغل هنرآموزی در آموزش و پرورش پیش آمد که در این بخش تا حدی که لازم باشد در مورد این شغل توضیح خواهیم داد.
همانطول که ذکر شد هر دو شغل استادکاری و هنرآموزی برای استخدام شدن داوطلبان جهت تدریس در هنرستان های زیر نظر آموزش و پرورش می باشد.
در مورد شغل استادکاری که گفتیم، ولی شغل هنرآموز دقیقا همان کاری را انجام می دهند که مشاغل دبیری و آموزگاری انجام می دهند، یعنی تدریس.
در این شغل از مقاطع تحصیلی حداقل لیسانس جذب نیرو  صورت می گیرد و شغل استادکاری تنها شغل آموزش و پرورش است که از مقطع زیر لیسانس، یعنی فوق دیپلم نیرو جذب می شود.
دامنه رشته های تحصیی که در این شغل جذب می شوند به نسبت مشاغل دبیری و آموزگاری بسیار بیشتر می باشد و دلیل آن تنوع زیاد رشته های تحصیلی در هنرستان ها است.
جهت آمادی برای مشاغل هنرآموز می توانید جزوه ها و سوالات استخدامی هر یک را از لینک زیر دریافت کنید:

نکته دیگری که سوال می شود در مورد مزایای شغل استادکاری می باشد که باید ذکر کرد همان مزایایی که برای مشاغل دبیری وجود دارد، برای این شغل نیز وجود خواهد داشت و جذب برای برای تدریس در مقاطع تحصیلی متوسطه و دبیرستان می باشد.
1398/03/25