آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط چه سازمانی برگزار می گردد؟

 
در تابستان جاری علاوه بر آزمون های استخدامی که هم اکنون در حال انجام است، از جمله آزمون استخدامی آتش نشانی و آزمون استخدامی بانک مهر دو آزمون استخدامی سراسری دیگری نیز پیش رو خواهیم داشت، یکی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور و دیگری استخدام آموزش و پرورش.
با توجه به صحبت های که تا کنون در مورد این دو آزمون انجام شده است، پیش بینی می شود که این دو آزمون به صورت همزمان برگزار گردد و در واقع استخدام آموزش و پرورش در قالب آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی صورت پذیرد.
در آزمون های استخدامی که در سالهای گذشته توسط آموزش و پرورش برگزار شده است در بعضی از سالها آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مشترک با آزمون های استخدامی فراگیر برگزار شده و بعضی سالها نیز به صورت جداگانه.
اما سوالی که پرسیده می شود این است که آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط چه سازمانی برگزار خواهد شد، دلیل این سوال نیز مشخص شدن منابع مطالعاتی است، چرا که بر اساس آزمون های استخدامی که تا کنون توسط سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی برگزار شده است، مقداری در طراحی سوالات آزمون ها تفاوت های را داشته ایم، به صورت مثال در آزمون استخدامی برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی سوالات مقدای دشوارتر بوده است و نیاز به مطالعه بیشتری داشته ایم، هر چند سختی سوالات برای همه است ولی هنگام دشوار بودن سوالات، کسانی که مطالعه داشته اند معمولا موفق تر عمل می کرده اند.
بر اساس پیش بینی ها آزمون استخدامی بعدی دستگاه های اجرایی کشور نیز توسط جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد که در این صورت اگر استخدام آموزش و پرورش همزان با استخدام دستگاه های اجرای باشد، جهاد دانشگاهی برگزار کننده استخدام آموزش و پرورش خواهد بود که سوالات زیادی از آخرین استخدام جهاد دانشگاهی در وبسایت قرار گرفته تا شما با با طراحی سوال در آزمون های استخدامی جهاد دانشگاهی آشنا کند که از این لینک قابل دریافت می باشد.

در نهایت شایان ذکر می باشد که داوطلبان به لحاظ طراحی سوال در استخدام جهاد دانشگاهی اعتراضاتی را داشتند و طی یک درخواست گروهی از سازمان امور استخدام کشور درخواست داشتند که آزمون های بعدی دستگاه های اجرایی توسط سازمان سنجش برگزار گردد که به صورت استانداردتر می باشد.

در شش دوره آزمون برگزار شده توسط دستگاه های اجرایی، سال گذشته اولین بار بود که این آزمون توسط جهاد دانشگاهی برگزار می گردد، حتی در صورت برگزاری مجدد آزمون توسط جهاد دانشگاهی قطعا اصلاحاتی در آن صورت خواهد گرفت و به اعتراضاتی که نسبت به آزمون دوره قبل شده است توجه خواهند کرد.
1398/04/22
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات