برنامه مطالعه 40 روزه برای هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 
هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در حالی در 30 آبان برگزار خواهد شد که بیش از 20 دستگاه دولتی در آن شرکت خواهند داشت که آموزش و پرورش و وزارت بهداشت بیشترین سهم را در این آزمون استخدامی خواهند داشت.

در ابتدا در لینک زیر می توانید منابع آمادگی در این آزمون های استخدامی را دریافت کنید:

بر همین اساس اگر از امروز بخواهید مطالعه برای آزمون را شروع کنید شما یک فرصت تقریبی 40 رزوه برای آمادگی دراین آزمون استخدامی را خواهید داشت و در این بخش قصد داریم به صورت خلاصه یک راهنمای کوتاه برای نحوه آمادگی در این آزمون استخدامی را بیاوریم.

روز اول تا سوم
توصیه ما این است که در 3 روز اول فقط یک مرور کلی روی دفترچه سوالات آزمون های استخدامی برگزار شده داشته باشید، این بیشتر باید به صورت یک مرور کلی باشد و هدف یادگیری سوالات نیست، بلکه هدف آشنایی با نحوه طراحی سوال و آشنایی به کتاب های است که سوال از آنها مطرح می گردد، این کار به شما کمک می کند که بدانید چه کتاب های را برای مطالعه باید انتخاب کنید و هنگام خواندن یک کتاب چه بخش های از کتاب اهمیت دارد و در صورت طرح سوال از این بخش، سوال به چه صورتی مطرح می گردد.

روز چهارم و پنجم
دو روز را فقط به این اختصاص دهید که بر اساس آنچه که مرور کرده اید منابع و کتاب های مورد نیاز خود را گردآوری کنید.

روز ششم تا بیستم
دو هفته از زمان خود را باید اختصاص دهید که مطالعه تند و سریع منابعی که جمع آوری کرده اید، حتما با توجه به فرصت کم از مطالعه کتاب های که به صورت پایه ای در آنها ضعیف هستید خودداری کنید و فقط بروی منابع و کتاب های که به انها علاقمند هستید و یا حداقل دانش پایه ای در آن دروس دارید تمرکز کنید. این یک فرصت 15 رزوه است و می توانید در صورت نیاز یک روز را به استراحت ذهنی خود اختصاص دهید و یا ممکن است به هر دلیلی کار پیش آید و نباید این باعث دلسری شما شود.

روز بیست و یکم تا سی ام
یک فرصت ده روزه را فقط به تست زنی اختصاص دهید، بیشتر روی دروسی که جزوه و کتاب آنها را مطالعه کرده اید تمرکز کنید، از دروس عمومی غافل نشوید و از دروسی مثل ریاضی و زبان انگلیسی که نیاز به زمان زیادی دارد اگر پایه ای قوی نیستید حتما خودداری کنید که باعث هدر رفتن زمان شما برای سایر دروس هم نگردد.

روز سی و یکم تا سی و پنجم
5 روز از زمان خود را به مرور مجدد و تندخوانی کتاب های که ابتدا خوانده اید اختصاص دهید، بیشتر روی نکاتی که یاداشت برداری کرده اید تمرکز کنید و بهتر است در اولین مطالعه برای هر کتاب زیر نکات مهم خط کشی کنید که در این فرصت پنج روزه بیشتر روی آن نکات تمرکز کنید.

پنج روز پایانی
در روزهای پایانی تمرکز بسیاری زیادی روی تست زنی داشته باشید، تست زدن بیشترین کمک را به شما برای موفقیت در آزمون های تستی خواهد داشت، حتما تمام دفترچه سوالات دروه های گذشته را به صورت کامل مطالعه کنید و البته می توانید از دروس ریاضی و زبان انگلیسی گذر کنید.

در این بین اگر نیاز داشتید می توانید نگاهی نیز به خلاصه یاداشت ها داشته باشید ولی تمرکز اصلی شما در روزهای پایانی باید روی تست زنی باشد.
1398/07/20
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات