شرط بومی بودن در آزمون های استخدامی برداشته شده است؟

 
در طی چند سال اخیر سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عنوان متولی برگزاری آزمون های استخدامی دولتی یک ساماندهی بنیادی را در آزمون های استخدامی شکل داده است که مهم ترین آنها برگزاری آزمون های استخدام تمام یا اکثریت سازمان ها به صورت مشترک تحت عنوان آزمون های استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی بوده است.

پیش از هر چیز قابل ذکر می باشد که در صورت نیاز می توانید بسته جامع آمادگی در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی را از لینک زیر دریافت کنید:
لینک دانلود: دانلود سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

تا کنون 6 دوره این آزمون های استخدامی برگزار شده است و هفتمین دوره این آزمون نیز در 30 آبان ماه برگزار می گردد.
در آزمون استخدامی امسال که دفترچه راهنمای آن ماه گذشته منتشر شده بود یک تفاوت اساسی با آزمون های سالهای گذشته داشت و آن هم برداشته شدن شرط بومی بودن برای آزمون های استخدامی بود.

برداشته شدن این شرط می تواند تا حد زیادی باعث بالا رفتن کیفیت نیروهای شود که در سازمان های دولتی جذب می شوند و این امر برای سازمان های مثل آموزش و پرورش تاثیر مثبت زیادی خواهد داشت. چرا که اگر در شرایط بومی بودن یک آزمون برگزار گردد شاید در آن استان یا آن شهر نیروی های با کیفیت بالا وجود نداشته باشند ولی طبیعتا وقتی که قرار باشد آزمون بین شرکت کنندگانی از سراسر کشور برگزار گردد و همگان شرایط ثبت نام در آزمون هر استانی را داشته باشند، رقابت بیشتر و کیفیت نیروهای جذب شده بیشتر می شود.

حال سوالی که مطرح می گردد این است که آیا شرط بومی بودن برای آزمون های استخدامی دولتی به صورت کلی برداشته شده است یا خیر؟
در پاسخ باید گفت در آزمون امسال تقریبا این طرح به صورت آزمایشی انجام شد و نهایی شدن آن بسته به نتایج آزمون امسال دارد و باید صبر کرد تا نتیجه نهایی و بارخوردها مشخض شود.

به عنوان مثال در آزمون استخدامی دستگاه های اچرایی سال 97، برگزار کننده آزمون از سازمان سنجش به جهاد دانشگاهی تغییر یافت ولی به دلیل بازخوردهای منفی که صورت گرفت مجدد برگزاری آزمون ها به سازمان سنجش محول گردید ولی پیش بینی می شود بازخوردها نسبت به طرح برداشته شدن شرط بومی بودن در آزمون های استخدامی مثبت باشد و این طرح ادامه پیدا کند.

نکته پایانی که باید ذکر کنیم این است که این در حال حاضر فقط برای سازمان های است که آزمون های استخدامی خود را به صورت مشترک با آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی برگزار می کنند و اگر سازمانی آزمون خود را به صورت جداگانه برگزار کند ممکن است شرایط خاص خود را برای شرکت در آزمون داشته باشد.

1398/07/27
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic