تبلیغات
سوالات آزمون استخدامی و مصاحبه | دانلود تست - برای شغل آموزگار ابتدایی چگونه مطالعه کنیم

برای شغل آموزگار ابتدایی چگونه مطالعه کنیم

 
خبر جدید: قبل از شروع مطلب یک نکته را ذکر کنیم که با قرار گرفتن تست های تخصصی 5 درس اصلی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی به بسته جامع استخدامی آموزگار ابتدایی، منابع استخدامی این خوشه شغلی به تکمیل نهایی برای تمامی دروس عمومی و تخصصی رسید. جهت دانلود به لینک ذیل مراجعه کنید:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
رشته شغلی آموزگار ابتدایی یکی از مشاغلی است که بیشترین جذب نیرو را در میان تمامی رشته های شغلی آموزش و پرورش دارد.
بر همین اساس در این مطلب تا حد ممکن به صورت مشروح به شما خواهیم گفت چگونه برای این درس مطالعه کنید تا موفق باشید.

منابع و سرفصل های آزمون برای آموزگار ابتدایی
سرفصل های درسی آزمون استخدامی برای آموزگار ابتدایی در دو بخش عمومی  تخصصی به شرح ذیل می باشد:
منابع عمومی: اصول و فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی پرورشی، روانشناسی رشد، روشها و فنون تدریس و اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی
منابع تخصصی: ریاضی وآمار مقدماتی - زبان انگلیسی - زبان و ادبیات فارسی - معارف اسلامی - فناوری اطلاعات - اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی - استعداد و هوش

نحوه طراحی سوال در آزمون های استخدامی آموزگار ابتدایی
همانطور که ذکر شد، آزمون استخدامی برای این رشته شغلی، در دو بخش عمومی و تخصصی می باشد، معمولا آزمون شامل 100 سوال عمومی و 60 سوال تخصصی از منابع ذکر شده می باشد.
برای آشنایی با نحوه طراحی سوال برای آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، بهترین توصیه ما مطالعه دو دفترچه سوالات عمومی و تخصصی برای رشته شغلی آموزگار ابتدایی می باشد. در وبسایت دانلود تست و در لینک زیر هر دو دفترچه عمومی و تخصصی استخدامی برای آموزگار ابتدایی موجود است که می توانید دانلود کنید و مطالعه کنید.
برای سوالات تخصصی برای این رشته شغلی چند نکته را توجه کنید، همانطور که در دفترچه سوالات تخصصی مشاهده خواهید کرد، بیش از 20 سوال تنها از چند مطلب ساده مطرح شده است که توصیه می کنیم بر روی آن مطلب حتما تمرکز داشته باشید، مطالعه دروس تخصصی خود را بر اساس قسمت های که از آنها بیشتر سوال مطرح شده است، بگذارید، سعی می کنیم بر اساس دفترچه سوالات تخصصی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، یک جزوه تدارک ببینیم تا شما را در تست زنی دروس تخصصی کمک بیشتری کند.
بیشتر سوالات آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی بر تدریس و یادگیری تمرکز دارد، در ذیل چند نمونه از سوالات آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آورده می شود. (برای طولانی نشدن مطلب، از آوردن گزینه های از سوال خودداری شده است)
- عارضه ای که ویژگی های عمده آن عبارتند از حرکات مکرر، غیرارادی و سریع، ............... نام دارد؟
- کدام یک از موارد زیر، روانشناسی تربیتی را بهتر و کامل تر تعریف می کند؟
- مجموعه ای از مفاهیم، تعاریف و مسائل مرتبط با هم است که روابط میان متغییرها را به منظور تبیین و پیش بینی پدیده ها مشخص می کند. از این گفتار چه چیزی حاصل می شود.
- در روش تکوینی یا مطالعه رشد، کدام یک روش طولی رشد است؟
- اگر در شرایط و اوضاع و احوال معیینی حادثه ای رخ دهد و در تمام این شرایط تنها یک عامل مشترک وجود داشته باشد و بتوان آن عامل را علت آن حادثه فرض کرد، روشی که به کار می رود چیست؟
- کدام یک، به روش آزمایشی در بررسی و تحقیق فرضیه های روانشناسی مربوط می شود؟
- پژوهشی که در آن یادگیری فهرست واژگان و اصطلاحات یک زبان بیگانه که در آن متغییرهای طول فهرست لغات و دفعات حفظ آنها بررسی می شوند، چه نوع پژوهشی است.
- پژوهشی که به آموزش برنامه ای و آزمایشگاه زبان مربوط می شود، در کدام مقوله پژوهش ها قرار می گیرد.
- هدف های که قابل مشاهده و سنجش و اندازه گیری هستند، کدامند؟
- در سطوح یا طبقات حیطه شناختی، ترتیب صحیح کدام است؟
- برگردانیدن یا ترجمه یک متن عربی به فارسی، به کدام یک از طبقات زیر در حیطه شناختی مربوط می شود؟
- بررسی علل افزایش یک کشور، به کدام طبقه از حیطه شناختی مربوط می شود؟
- اگر از دانش آموزان بخواهیم چند جلمه عربی را به هم مقایسه و صحیح ترین آنها را انتخاب کنند، توانایی آنها را در چه سطحی می سنجیم؟
- معلمی که از دانش آموزان می پرسد: شعر حافظ به طور عمده جز به کدام اشعار به حساب می آید؟ دانش آنها را در چه سطحی از حیطه شناختی می سنجد؟
- توانایی دانش آموزان برای استفاده از اصول علمی و مفاهیم تجریدی در موقعیت های جدید به کدام طبقه از حیطه شناختی مربوط می شود؟
- در کدام طبقه از حیطه عاطفی، هدف های تا حدودی جنبه شناختی دارند؟
- روند دشواری و ترتیب صحیح طبقات در حیطه عاطفی کدام است؟
- شخصیت های چون بوعلی سینا دارای فلسفه و جهان بینی خاص خود بوده اند، در چه سطحی از حیطه عاطفی قرار داشته اند؟
این تنها چند نمونه از سوالات استخدامی آموزش و پرورش برای آموزگار ابتدایی بود، برای دانلود کامل سوالات استخدامی آموزش و پرورش برای خوشه شغلی آموزگار ابتدایی روی لینک زیر کلیک کنید.
یک نکته دیگر نیز غافل نشدن از دروس عمومی می باشد، معمولا بیش از 60 درصد سوالات آزمون را سوالات عمومی تشکیل می دهد، پس حتما به دروس عمومی توچه کنید، ما در وبسایت برای هر یک از دروس آزمون استخدامی علاوه بر نمونه سوالات به همراه پاسخنامه، جزوه هر درس را نیز قرار داده ایم تا شما را در تست زنی دروس کمک بیشتری کند.
ده سال از عمر خود را صرف رسیدن به اینجا کرده اید، این چند روز باقی مانده را با حداکثر توان خود و بر اساس اصول و برنامه ریزی شده مطالعه کنید تا تلاش چندین ساله شامل کامل شود.
برای دانلود بسته جامع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، شامل جزوه ها و نمونه سوالات دروس عمومی به همراه پاسخنامه به تفکیک دروس، دفترچه سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، دفترچه سوالات تخصصی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی به لینک زیر مراجعه کنید.
در مورد مشاغل دبیری نیز سوالات زیادی مطرح شده بود که با منابع استخدامی این شغل و کتاب های معتبر و مهم برای این استخدامی تردید داشتند، لذا یک مطلب جامع و البته خلاصه در مورد نحوه مطالعه برای مشاغل دبیری در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و بهترین کتاب مطالعه برای دروس تخصصی شغل دبیری نوشته ایم که اگر قصد شرکت در مشاغل دبیری را دارید می توانید به این لینکمراجعه کنید و مطالعه کنید.
نکات مهمی را که در بخش نحوه مطالعه برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ذکر کردیم را حتما در لینک زیر مطالعه کنید.
این مطلب به درخواست چندی از کاربران وبسایت، نوشته شد، شما هم می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره استخدامی با ما در میان بگذارید.

درنهایت قابل ذکر میباشد که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 98 بخش عمده ای از جذب ها مربوط به شغل آموزگار ابتدایی خواهد بود.

1398/06/14
1397/12/11 10:40
باسلام من جزوات اموزگاری را میخاستم، آیا جزوات تخصصی بصورت خلاصه هست یا کامل؟من نمونه سوال نمیخام، جزوه نیاز دارم چطوری سفارش بدم واز کجا دانلود کنم متشکرم
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی
بعضی به صورت خلاصه و بعضی به صورت کامل هست
جزوه تمام دروس آموزگار ابتدایی به همراه تست آنها موجود است
به آدرس زیر مراجعه کنید و بعد از دریافت کلمه عبور تنها با کلیک روی لینک فایل دانلود فایل آغاز خواهد شد:
http://downloadtest.ir/post/276
1396/04/8 14:47
با سلام و ممنون از سایت بسیار خوبتان، جزوه تخصصی رشته آموزگار ابتدایی وجود ندارد ممنون میشم برامون بزارید حتما ، با تشکر
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی
جزوه درس خاصی را مورد نیاز شما هست ؟
1396/02/20 03:19
من جزوه سنجش و ارزشیابی اموزشی و میخوام اما میگردم تو این لیست پیدل نمیکنم
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی
برای کدام خوشه شغلی؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.