برنامه مطالعه برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 
کاربران گرامی وبسایت، با توجه به درخواست های کاربران وبسایت در بخش مشاوره استخدامی، کارشناسان ما یک برنامه مطالعه برای کسانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند، آماده کرده اند.
توصیه می شود اگر قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پررورش را دارید، چند دقیقه از وقت خود را برای مطالعه این مطلب بگذارید.
جهت اطلاع از فرصت باقی مانده برای مطالعه از امروز تا زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 به این صفحه مراجعه کنید.

در درجه اول بخاطر بسپارید که حتما با ذهنیت مثبت و با نگاه قبول شدن شما در آزمون استخدامی، مطالعه خود را آغاز کنید و در آزمون استخدامی شرکت کنید، داشتن نگاه مثبت گام نخست برای موفقیت در هر زمینه است.

این برنامه تا حدودی بر اساس زمان شما انعطاف پذیر است. ما زمان بندی این برنامه را برای شما به 3 گروه تقسیم بندی می کنیم.
گروه اول برای کسانی که این 40 روز باقی مانده تا آزمون را کاملا دارای وقت آزاد هستند. گروه دوم برای کسانی که درگیر دانشگاه و کار هستند و از زمان کمتری برخوردار هستند. و گروه سوم برای کسانی که زمان محدود تری نسبت دو گروه اول و دوم دارند.
لیست کامل منابع آزمون استخدامی در وبسایت قرار گرفته است، یعنی برای تمامی دروس و سرفصل های آزمون استخدامی جزوه مربوطه و نمونه سوالات به همراه پاسخ و به تفکیک درس در وبسایت قرار گرفته است.
در لینک زیر تمامی جزوات و نمونه سوالات عمومی و البته دفترچه سوالات و جزوات دروس تخصصی قرار گرفته و قابل دانلود می باشد:

توصیه ما این است که بر اساس زمانی که برای مطالعه دارید، منابع مشخص شده در گروه خود را مطالعه کنید.
گروه اول: ابتدا جزوه تمامی دروس را مطالعه کرده و سپس به تست زنی بپردازید، اگر در درس ریاضی و آمار مقدماتی و درس زبان انگلیسی دارای ضعف مطلق هستید، بهتر است که وقت چندانی برای این دور درس نگذارید، زیرا این مدت زمان برای یادگیری پایه ای این دو درس کفایت نمی کند.
کتب دوره دبیرستان و کاردانی که جزوه ها نیز بر اساس آنها تدارک دیده شده است، منبع اصلی دروس عمومی آزمون های استخدامی به حساب می آید.
مطالعه دفترچه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال گذشته نیز می تواند به شما کمک کند تا با نحوه طراحی سوال در آزمون استخدامی آموزش و پرورش آشنا شوید.

گروه دوم: اگر جز به گروه دوم هستید، تنها جزواتی را مطالعه کنید که در آنها ضعف دارید و از مطالعه تمامی جزوات با توچه به نداشتن زمان کافی، خودداری کنید، بیشتر وقت خود را روی تست زدن بگذارید، همانند گروه اول بهتر است که وقت چندانی برای این درس زبان انگلیسی و آمار و ریاضی مقدماتی نگذارید، زیرا این مدت زمان برای یادگیری پایه ای این دو درس کفایت نمی کند. در عوض زمانی که شما روی این دو درس بگذارید و نهایتا چند سوال را پاسخ دهید، می توانید درصد خود را برای سایر دروس بالاتر ببرید.

گروه سوم: اگر جز به گروه سوم هستید و زمان خالی اندکی برای مطالعه دارید، بهتر است تنها روی تست زدن تمرکز کنید، اگر زمان شما بسیار کم است، تست زنی دو درس زبان انگلیسی و ریاضی و آمار مقدماتی سود چندانی برای شما نخواهد داشت، توصیه می شد وقت خود را بیشتر روی سایر دروس بگذارید، مگر این که در این دو درس به صورت پایه ای قوی باشید.

نکته: برای دروس تخصصی، هر رشته شغلی، بر اساس دروس دانشگاهی هر فرد منابع متفاوت می باشد، تقریبا برای اکثر مشاغل و رشته های تحصیلی جزوه و دفترچه سوالات تخصصی موجود است، ما توصیه می کنیم ابتدا از دفترچه سوالات تخصصی آزمون های استخدامی برای پی بردن به نحوه طرح سوال در آزمون های استخدامی استفاده کنید و جزوات دانشگاهی خود را منبع اصلی مطالعه برای دروس تخصصی قرار دهید.

نکته: این نکته را نیز مد نظر داشته باشید اگر شما 20 ساعت زمان برای درس زبان انگلیسی بگذارید و در نهایت درصد شما برای این درس 20 درصد باشد، می توانید برای صرف این 20 ساعت روی سایر دروس و افزایش تنها 5 الی 10 درصد برای هر درس، بین 30 تا 60 درصد نمره خود را افزایش دهید، پس حساب شده گام بردارید.

این مطلب در پاسخ به سوال کاربران دانلود تست در وبسایت قرار گرفته است، اگر شما هم نیاز به راهنمایی در مورد آزمون های استخدامی دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، کارشناسان ما به در اولین فرصت پاسخی در حد توان جامع به سوال شما خواهند داد.

در صورتی که نیاز به مشاوره در مورد هریک از مراحل آزمون استخدامی دارید نیز تنها کافی است از منوی بالای سایت روی مشاوره استخدامی کلیک کرده و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

1398/05/18
1399/06/24 10:46
برای ازمون دبیری فنی حرفه ای دروسی مثل کشاورزی و غذا یا ساختمان و معماری یا صنایع دستی هست سالهای قبل نبود شما اطلاع دلرین به چه صورت هست من رشتم مهندسی مکانیک هست و این درسها جزو مواد ازمون
دانلود تست
سلام
منابع آزمون برخی از دروس تغییر کرده است
1398/07/3 15:24
سلام. میشه سوالات تخصصی ازمون استخدامی اموزش و پرورش برای رشته معماری رو بذارید لطفا ؟ (دبیری هنر )
دانلود تست
سلام
هنرآموز معماری در لینک زیر موجود است
http://downloadtest.ir/post/276
آیا شما برای شغل دیگری می خواهید؟
1398/06/16 02:25
با سلام.من لیسانس اصلاح و تربیت(زیر شاخه مدیریت) دارم میتونم در آزمون استخدامی شرکت کنم؟با تشکر
دانلود تست
سلام
بله می توانید باید صبر کنید تا لیست کامل رشته های مجاز اعلام شود
1398/05/10 12:32