استخدام نهاد کتابخانه های عمومی سال 97

 
19 دی .... آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی احتمالا در سال 97 برگزار گردد
هر چند تصمیم بر این بود که در زمستان 96 آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی برگزار گردد، ولی ظاهرا برگزاری این آزمون استخدامی به سال 97 موکل شده است. جهت اطلاع لحظه ای از آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی و استخدام کتابدار در سایر سازمان های دولتی می توانید کانال کانال اخبار استخدام دولتی شوید.

19 دی .... برسد به دست آقای مختارپور
یکی از کاربران وبسایت کامنتی را نوشته بودند که مخاطب اصلی شان آقای مختارپور، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی بود، بر همین اساس کامنت این دوستمان را که شاید درد و دل بسیاری از کتابداران باشد در این بخش قرار داده ایم تا برسید به دست آقای مختارپور، و البته تلاش خواهیم کرد این مطلب را به دست ایشان برسانیم.
خانم راحله: سلام. چرا آقای مختار پور به هیچ یک از کامنت هایی که از طرف فارغ‌التحصیل های بیکار کتابداری گذاشته شده پاسخ نمی دهد پس چگونه می گفت که من (آقای مختار پور) همه کامنت های گذاشته شده در لیزنا را مطالعه می کند و پاسخ قانع کننده می دهد. پس چرا جوابی داده نمی شود؟؟؟؟؟ الان نزدیک به دو الی سه سال است که کامنت ها گذاشته شده ولی متاسفانه به هیچ کدام جوابی داده نشده است چرا؟ ثانیا چرا آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها در این سه سال متوالی برگزار نشده است و آخرین آزمون آن به سال ۹۴ برمیگردد. فارغ‌التحصیل های بیکار کتابداری را هیچ سازمان یا ارگانی یا نهادی قبول نمی کند و ندارد. که به آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها متوسل شده اند و الا اگر برای این فارغ‌التحصیل های بیکار کتابداری مانند سایر رشته ها آزمون استخدامی از طرف سایر نهادها برگزار شود و کتابداری در آن نهاد ها و سازمان ها جایگاهی داشته باشد بعید می دانم که کتابدار های بیکار منتظر این آزمون استخدامی باشند پس تنها راه حل آن برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه است چه موقع و کی قرار است برگزار شود آیا اصلاً برگزار خواهد شد؟ یا برگزار نمی شود و ما بیکاران تا چه موقع باید منتظر بمانیم در صورتی که با محدودیت های مختلف مواجه خواهیم شد یا می شویم مانند (سن)لطفاً به گوش آقای مختار پور رسانده شود تا وضعیت ما فارغ‌التحصیلان بیکار کتابداری را درک کند هر چند بعید میدانم با این اوضاع و احوال. ما الان نزدیک چهار سال است که منتظر آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها هستیم. چرا به جای ما فارغ‌التحصیلان بیکار کتابداری باید افرادی که هیچ زمینه و تخصص از دانش کتابداری ندارند در کتابخانه ها مشغول به کار بوده و ما هم بیکار بمانیم؟؟؟؟ لطفاً منعکس شود تا امیدوارم روزی برای این سوالات پاسخی قانع کننده داده شود و اندکی از بیکاری فارغ‌التحصیلان کتابداری کاسته شود. منتظر آزمون استخدامی هستیم اگر طلسم نشده باشد!!!!!!!
من کتابدار هستم ولی مدت هشت سال است که بیکار هستم. چرا با برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه، فکری به حال فارغ‌التحصیل های بیکار کتابداری نمی کنید در حالی که موانع و مشکلات و محدودیت های سنی و دیگر محدودیت ها اجازه نخواهند داد. چرا پاسخ قانع کننده برای بیکاران کتابداری ندارید؟؟؟ چرا هیچ سازمان یا نهادی یا ارگانی دیگر کتابداری را به رسمیت نمی شناسد تا ما فارغ‌التحصیلان بیکار مانند سایر رشته‌ها بتوانیم در آزمون استخدامی ها شرکت کنیم و چرا ما باید فقط به آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها متوسل شویم؟؟؟؟ امیدوارم به گوش آقای مختار پور رسانده شود تا پاسخی قانع کننده داده شود ما فارغ‌التحصیلان بیکار کتابداری تا چه موقع و تا کی باید منتظر آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها باشیم؟؟؟ آیا در سال ۹۷ آزمون استخدامی نهاد برگزار خواهد شد؟ یا نه، الان سه سال متوالی هیچ آزمونی برگزار نشده چرا؟ ؟ امیدوارم این آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها را طلسم نکرده باشند تا ما هم بتوانیم در آزمون شرکت کنیم چون سایر نهادها و سازمان ها کتابداری را قبول نداشته و ندارند که ما فقط به آزمون استخدامی نهاد کتابخانه متوسل می شویم لطفا جوابی قانع کننده داده شود؟

خبر 4 آذر
در آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال 96، بیش از 200 کتابدار جذب وزارت بهداشت خواهند شد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود کتب استخدامی وزارت بهداشت به این لینک مراجعه کنید.

خبر 29 مهر --- استخدام کتابدار در بانک مرکزی
بانک مرکزی در آزمون استخدامی پاییز 96 خود که ثبت نام در آن از هم اکنون آغاز شده است، کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی (کارشناسی ارشد کتابداری) استخدام می کند، مهلت ثبت نام در این آزمون استخدامی کمتر از دو هفته می باشد، اگر قصد شرکت در این آزمون استخدامی را دارید، جهت ثبت نام و مشاهده شرایط کامل اینجا کلیک کنید.
برای دانلود نمونه سوالات استخدامی و بسته جامع استخدامی بانک مرکزی نیز می توانید به این لینک مراجعه کنید.
همچنین یکی از کاربران درخواستی را داشتند که در ذیل درخواست این کاربر گرامی به همراه پاسخی از دانلود تست آمده است:
درخواست کاربر: سلام. من فارغ التحصیل رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در مقطع کارشناسی ارشد هستم و مدت هشت سال است که بیکارم چرا که هیچ نهاد یا سازمانی غیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور کتابداران بیکار را به رسمیت نمی شناسد و قبول نمی کنند .چرا کتابداران بیکار مانند سایرین نمی توانند در آزمون های استخدامی که از سوی سازمان سنجش برگزار می شود شرکت کنند هیچ اسم و رسمی از کتابداری و کتابداران در آزمون های استخدامی وجود ندارد چرا؟؟؟ چرا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش کتابداران جایی ندارند؟؟ در حالی که آموزش و پرورش دو الی سه سال گذشته چندین آزمون برگزار کرده ولی متاسفانه در هیچ کدام کتابداری جذب نکرده مگر نه اینکه همه مدارس چه ابتدایی و چه متوسطه و راهنمایی مگر کتابخانه ندارند پس چرا از فارغ التحصیلان بیکار این رشته استفاده نمی کنند ؟؟یا همه سازمان ها کتابخانه ندارند که از فارغ التحصیلان این رشته استفاده کنند و از بیکاری این قشر تا اندکی جلوگیری شود چه کتابخانه های عمومی باشد و چه تخصصی و چه آموزشگاهی. پس تکلیف ما کتابداران بیکار در جامعه چیست ؟؟ و چرا مسولین پایخ گو نیستند و جواب قانع کننده نمی دهند لطفا انتشار یابد تا به گوش مسولین اعم از نهاد و سایر مسولین رسانده شود تا ما کتابداران بیکار فکر و چاره ای اندیشیده شودبا برگزاری آزمون های استخدامی . کتابدار فارغ التحصیل و بیکار جامعه.
پاسخ دانلود تست: کاربر گرامی، تمام آنچه که گفتید بسیار به حق است و این بی عدالتی در حق دانش آموختگان رشته تحصیلی کتابداری بسیار نادیده گرفته شده است، لیکن از آزمون های استخدامی که اکنون در حال برگزاری می باشد و کتابدار نی جذب می کنند، بانک مرکزی است که لینک آن در ابتدای همین خبر آمده است، امیدواریم هر چه زودتر از فرهیختگان کتابداری شاغل کشور باشید.

خبر 28 مهر
یکی از کاربران وبسایت سوال ذیل را از ما پرسیده بود، با توجه به این که احتمال مطالعه این بخش توسط مسئولین نهاد می رود، سوال این کاربر گرامی را در این بخش قرار داده ایم، و البته آنچه که در توان ما بوده پاسخی نیز داده ایم:
سلام. آیا تا پایان سال 96 آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار خواهد شد یا خیر؟ و امسال هم مانند سال های قبل (سه سال متوالی ) که هیچ آزمون استخدامی برای فارغ التحصیلان کتابداری از سوی این نهاد برگزار نشده است همچنان منتظر خواهیم ماند؟ چرا که محدودیت های بسیاری مانند سن ،در پیش پا می گذارند که در سال آتی هم نمی توانیم.در سال 97 چطور ؟ آیا آزمونی برگزار خواهد شد یا خیر؟چرا مسوولان پاسخ گو نیستند در حالی که هر سال بر تعداد فارغ التحصیلان بی کار این رشته ( کتابداری)افزوده می شود در حالی که من بار ها و بارها به نهاد ایمیل زده ام ولی کسی پاسخگو نیست و جوابم را نمی دهد.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و بیکار جامعه. رشته کتابداری. لطفا منعکس شود و پاسخ داده شود.
پاسخ دانلود تست: کاربر گرامی، در مورد این که آزمون استخدامی نهاد در سال جاری برگزار خواهد شد یا خیر، هنوز وضعیت مشخص نیست، تا کنون در سال 96 آزمون نهاد برگزار نشده است، هر چند خبرهای مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی در اسفند ماه سال جاری بود، ولی نهاد کتابخانه ها اعلام کرده است که فعلا تصمیمی در مورد آزمون استخدامی در سال 96 گرفته نشده است. لیکن اگر آزمون استخدامی در سال 96 برگزار نگردد، در سال 97 باید برگزار گردد، چرا که نیاز به نیروی جدید دارند.

یکی دیگر از کاربران نیز درخواست ذیل را داشتند، ما درخواست ایشان را در سایت منتشر می کنیم، به این امید که توسط مسئولین دیده و شنیده شود.
سلام و عرض ادب من رشته کتابداری پزشکی ام 11 ساله ک بیکارم خواهش میکنم: 1. فقط رشته کتابداری پذیرش کنید برای استخدامی در سمت کتابدار 2. لطفا موافقت وزیر آموزش پرورش رو بگیرید برای درنظرگرفتن سهمیه نیروی کتابدار در استخدامی آموزش پرورش باتشکر

خبر 15 مرداد
با وجود خبرهای که از برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی در سال 96 به ما رسیده است، در وبسایت نهاد کتابخانه های عمومی اطلاعیه ای صادر شده است که خبر ما را تکذیب کرده است، ما به تنهای نمی توانیم برگزاری آزمون استخدامی در نهاد کتابخانه های عمومی را تکذیب و یا تایید کنیم و اخباری که بدست ما رسیده است از دست اندرکاران نهاد کتابخانه های عمومی بوده است و دانلود تست به خودی خود هیچ خبری را منتشر نمی کند، لیکن جهت رسالتی که داریم، اطلاعیه نهاد کتابخانه های عمومی را در ذیل منتشر می کنیم.
«روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پی درج خبری با موضوع «برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 96» که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: تصمیمی برای جذب نیرو توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال جاری وجود ندارد، جهت مشاهده این اطلاعیه در وبسایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور به این لینک مراجعه کنید.»

خبر 23 تیر: با توجه به ایمیل های زیاد کاربران در مورد آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی سال 1396، به اطلاع می رساند، هنوز اطلاعیه رسمی در مورد آزمون استخدامی سال 96 منتشر نشده است و آنچه که ذکر می گردد بر اساس شنیده ها است، لیکن پیش بینی می شود که آزمون استخدامی سال 1396 نهاد کتابخانه های عمومی در نیمه دوم سال جاری و به احتمال بیشتر در فصل زمستان برگزار گردد. در صورتی که اخبار موثق تری در مورد این آزمون استخدامی منتشر گردد در همین بخش قرار خواهد گرفت.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بر اساس شنیده ها از یک منبع آگاه، نهاد کتابخانه های عمومی در حال آماده سازی مقدمات برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی می باشد.
با این وجود چنانچه که گفته شده است، مدت زمان آماده سازی مقدمات اولیه برگزاری آزمون استخدامی و سنجش نیروهای مورد نیاز در شهرهای مختلف کشور، چند ماهی طول خواهد کشید و احتمال می رود که این آزمون در سال آینده یعنی در سال 96 برگزار گردد.
بر خلاف روند معمولی آزمون های استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی، در آزمون استخدامی سال گذشته نهاد کتابخانه های عمومی برای اولین بار تنها از رشته کتابداری جذب نیرو صورت گرفت و تمامی افراد استخدام شده فارغ التحصیل از رشته کتابداری و یا همان علم اطلاعات و دانش شناسی بودند.
یک تفاوت اساسی دیگر برای آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی در سال گذشته، منابع و سرفصل های آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی بود، در آزمون استخدامی سال گذشته برای اولین بار تنها از دروس تخصصی آزمون گرفته شد، برای توجه به اهمیت این نکته همین بس که حتی شرکت های بسیار تخصصی از جلمه شرکت نفت و گاز هم در آزمون استخدامی از دروس عمومی نیز استفاده می کنند و این مسئله نه تنها در نهاد کتابخانه های عمومی بلکه در بین تمامی آزمون های استخدامی دستگاههای دولتی یک استثنا مثبت به حساب می آید.
بر این اساس اگر قصد آمادگی برای آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی را دارید، بهترین منبع، منابع آزمون استخدامی سال گذشته می باشد، در وبسایت دانلود تست سعی شده است تمامی کتب اعلام شده توسط نهاد کتابخانه های عمومی خلاصه سازی گردد. بر همین اساس می توانید منابع آمادگی در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی را از لینک زیر دانلود کنید.
دانلود منابع آمادگی در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی (به محض انتشار اطلاعیه)

1396/11/27
1397/02/5 07:54
سلام.استخدام آموزش و پرورش 63 رشته با شرایط سنی بسیارعالی می گیرد بجز کتابداری ،نهاد کتابخانه هاهم دست روی دست گذاشته از استخدامی که خبری نیست اگر هم باشد همه رشته ها را استخدام می کند بجز کتابداری !!!
این رشته کتابداری دقیقا کجا کاربرد دارد؟ نهاد کتابخانه ها چرا استخدامی ندارد؟ چرا آموزش و پرورش همه رشته ها را می خواهد بجز کتابداری؟ کتابخانه های مدارس را چه کسانی با چه مدرکی اداره می کنند؟
سیاهپوستان هم برای گرفتن حقشان علیه نژادپرستی اینقدر زجر نکشیدند که کتابداران ایران برای پبدا کردن کار، خودشان را به آب و آتش زدند. کاری که نهاد با کتابداران کرد همه رشته را پذیرفت و کتابداران را رها کرد اسرائیل با فلسطین نکرد لااقل یک محوطه کوچک غزه را دراختیارشان گذاشت. کجاست جنبش فتحی که کتابداران را پوشش دهد؟


1397/01/29 12:18
حراج کتابخانه هاست دیگه صاحب نداره از این بهتر هم نمیشه ...
1397/01/28 22:20
سلام کتابخانه های بجنورد خراسان شمالی آگهی استخدام
کتابدار زده با گزینش ومصاحبه شرط سنی 30سال
خوش به حال پارتی دارها
1397/01/27 12:22
این همه کتابداری خونده های بیکار حالا ی آزمون بعد چند سال میگیرن از رشته های ادبیات ، تاریخ ، کامپیوتر، روانشناسی، علوم اجتماعی و هزار رشته دیگه میتونن ثبت نام کنن اگه هر کی میتونس کتابدار بشه پس رشته کتابداری برای چی گذاشتین ؟؟؟؟؟؟
1397/01/23 10:57
سلام .دوستان عزیز شهرهای بلوچستان واستان هرمزگان فارغ التحیصیل کتابداری ندارن از رشته های غیر مرتبط استفاده می کنن بااین وضعیت شرط بومی بودن خیلی مسخره وبی عدالتی است.
1397/01/22 14:12
سلام....چرا خبری از ازمون استخدامی نیست..خدایا کمک کن..
1397/01/22 10:52

سلام ببخشید یه سوال داشتم ما در کتابخانه خیریه مشارکتی در مرکز یکی از کلانشهرها ا با رشته لیسانس و ارشد کتابداری و سابقه کار بالای 5 سال فعالیت می کنیم می خواستیم اگر امکان داشته باشد کتابخانه را به نهاد واگذار کنیم، اما بازرس نهاد به ما گفتند اگر به نهاد واگذار کنید چون بیمه نیستید از کار بیکار می شوید و نهاد نیروهای خودشان را جایگزین می کند کلا همه امتیازات از شما گرفته می شود و هیچ حق و حقوقی ندارید.این مسئله حقیقت دارد؟ ممنون از راهنمائیتان.
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی،بهتر است از خود نهاد پیگری کنید
1397/01/22 10:34
اگر ظالم نبودند که این وضع کتابخانه ها و کتابداران نبود از قدیم گفتن ظالم ،سالم.
1397/01/19 19:23
رشته معارف وادبیات چه ربطی به کتابخانه داره.که طرف استخدام شده.منم بعداز2وسال ونیم ازکتابخانه بیرونم کردن.این چه ظلمیه که به کتابداران میشه .تاهرچی که کتابخانه بودم فقط فهمیدم باپارتی طرف میره میشه رسمی اونم طرف قبلا چه شغلی داشته که همون نگم بهتره.
1397/01/19 11:15
دوستان عزیز من مدرک لیسانس و فوق لیسانس کتابداریمو بوسیدم گذاشتم کنار به شما هم توصیه می کنم به فکر یه کار دیگه باشید.
1397/01/18 15:48
سلام اگر هنوز تکلیف نیروهای قبلیتان مشخص نشده یا بودجه برای استخدام نیروهای جدید ندارید این رشته را از دانشگاه بردارید، از عهده این کار هم برنمیییییییییییییییاید!!! مردم آزارها.
1397/01/18 11:25
سلام از آزمون خبری نشد؟؟؟ می ترسیم آخرش آزمون صوری برگذار کنن مثل کتابخانه های شیراز که از قبل بدون آزمون کتابداراهای آشناشون استخدام کردن بشیم !!! آخه کی به کیه نه مسئول هست نه ناظر. از ما گفتن بود...
1397/01/12 09:50
آقا از ازمون استخدامی بالاخره خبری نشد؟؟پس این شایعه که تا سال1400آزمون برگزار نخواهد شد واقعیت داره؟؟لطفا به فکر بیکاران این رشته باشید.از بیکاری سربه بیابون گذاشتیم
1397/01/10 15:14
با سلام خدمتت دوستانامسال به طور قطع استخدامی نیست طبق نامه دبیرکل و ضمنا تا حالا که می گفتند نیرو لازم باشه از ذخیره ها بر میدارند الان میگن تکلیف ذخیره ها اون موقع معلوم شده بود نه برنمی دارند پس چرا تو اطلاعیه شون نوشته بود طی بازه زمانی از قبولین استفاده می کنند واقعا الکی این همه منتظرمون گذاشتند
1397/01/10 14:10
مسولین زحمتکش سایت دانلود تست سال نوتان مبارک انشاالله سال خوب و پراز خبرهای خوب برای ما داشته باشید.لطفا از ازمون استخدامی خبرهای جدیدی بذارید.
دانلود تست
با سلام
در صورت دریافت هر گونه خبر جدید در مورد استخدام کتابدار در هرسازمانی، خبر آن دراین بخش قرار خواهد گرفت.
1397/01/6 08:11
چه تبریکی!!! غیر ممکنه کوچکترین پیام های ما به دست آقای مختارپور رسیده باشد تا الان که هیچ پاسخی داده نشده که اثبات کند. هرچقدر هم انسان پرکارو پرمشغله ای باشن یکی از وظایف کاریشان رسیدگی به مشکلات و پاسخگویی به سوالات می باشد.
1397/01/1 21:14
سلام...سال نو بر شما مبارک باشد...خواهش میکنم مسئولین محترم ..امسال نهادآزمون استخدامی بگذارد..چه قدر صبر کنیم...
1396/12/25 09:05
تبریک به اقای مختارپور عزیز بابت اتخاب مجدد ایشان به عنوان دبیرکل نهاد.امیدوارم بیشتر از قبل به فکر کتابداران عزیز باشید.لطفا مشخص کنید که کار ازمون استخدامی به کجا کشید برگزار میشه یا نه
1396/12/21 15:03
امتحان مجهول، مسئولین غائب، سن بالا، ظرفیت محدود، سوال بی پاسخ...
1396/12/20 09:05
آقا سنمون داره میره بالا ازمون بزارید لطفا
1396/12/19 14:11

چه سکوتی... چه سکوتی... خوب می دانیم از امتحان خبری نیست
رشته کتابداری چه کم از رشته های دیگر دارد و چرا در آزمون هیچ ارگانی کتابداری نیست؟
جور دیگر باید دید سایت ها را باید بست...
1396/12/19 09:10
آقا سنمون داره میره بالا ازمون بزارید لطفا
1396/12/14 17:05
دم شما مسولین سایت گرم.ممنونیم ازتون بابت زحمات فراوانتان و توجهی که به این رشته دارید .ممنونم ازتون .خداقوت
دانلود تست
سپاس از شما کاربر گرامی
برای شما و تمامی دوستان آرزوی موفقیت داریم
1396/12/12 23:54
اقای مختار پور لطفا نحوه استخدام افرادی که در کتابخانه های جدید شیراز استخدام شده اند رارشن کنید برای ماشیرازیا.
1396/12/12 23:48
پس این ازمون چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مسولین سایت شما از طرفما پیگیری کنید و یه خبری بدهید ماکه هزار بار زنگ و ایمیل زدیم کسی پاسخگو نیست .بالاخره سال بعد ازمون برگزار میشه یا نه؟بخونیم یا نه؟؟لطفا خبر درست و حسابی بدهید نه اینکه مثل نهاد دوپهلو بگید.
دانلود تست
با سلام کاربر گرامی، از طرف ما پیگیری شده است ولی فعلا پاسخ قابل قبولی دریافت نشده است و در صورت امکان مجدد نیز پیگری خواهیم کرد
1396/12/12 23:45
بله دقیقا یکی از بزرگترین مشکلات این رشته همینه.انشاالله کسانی مسول بشن دراین نهاد که با پارتی بازی و ...بتوانند مقابله کنند.حداقل برای همه مشخص کنند که این افراد چگونه و با چه شرایطی در کتابخانه های شیراز یا هرکتابخانه دیگری مشغول بکار شدند.باچه رشته ای استخدام شدند و ...
فقط باید تاسف خورد.کتابدارانی که چندین سال بیکار هستند و منتظر ازمون استخدامی ولی متاسفانه کسانی هم هستند که حق وناحق کرده و به راحتی دوست و فامیل و اشناهای خودشان را استخدام میکنند.
1396/12/12 08:41
سلام. رشته کتابداری در دانشگاههای ایران قدمت چندانی ندارد و این رشته همانند سایر رشته های گروه انسانی مانند: حقوق، مدیریت و روانشناسی ، علوم تربیتی و.. که بازار کار مناسبی دارند متاسفانه راکد می باشد. علت آن هم به دلیل نبود کار عملی و دروس کاربردی مورد نیاز جامعه در این رشته می باشد لزوما منابع درسی این رشته باید بازبینی شود تا کارایی بیشتری داشته باشد و فقط مختص کتابخانه ها و وابسته به آزمون نهاد کتابخانه های عمومی نباشد. مشکل اصلی دیگر این رشته نبود نظارت و بی توجهی مسئولین در استخدام کتابداران در تنها جایگاهشان (کتابخانه ها) می باشد بعید به نظر می رسد که مسئولین درجه یک، مانند آقای مختارپور ازتخلف استخدام کتابخانه ها بی خبر باشند نمونه بارز آن هم 10باب کتابخانه تازه تاسیس کلان شهر شیراز در سال 96 می باشد که بدون آگهی استخدام ،کتابداران آنها براحتی بدون آزمون وهیچ محدودیتی استخدام شدند. راه حل های بسیاری برای رفع بیکاری در تمام عرصه ها می باشد ولی متاسفانه دلیل اصلی سهل انگاری و بی تفاوتی مسئولین مشخص نیست که چرا دل بکار نمی بندند و به بهانه های مختلف ایران را از جهان سومی خارج نمی کنند.
1396/12/10 19:01
به داد کتابداران و کتابداری برسید.بیکاران این رشته زیاد شده و هیچ کس به فکر استخدام آنها نیست.اگه نیاز به کارشناس کتابداری ندارید پس چرا از دانشگاه حذف نمیکنید این رشته رو؟؟پس این ازمون استخدامی چی شد؟؟کی برگزار میشه
1396/12/6 00:04
دقیقا حرف دل بنده رو گفتی.لطفا ازمون بذارید خسته شدیم.از رسته های دیگه جذب نکنید .
1396/12/5 08:07
چقدر بیکار کتابداری !!! سه سال بیکار ها انباشته شدند، اگر آزمون هم برگزار شه جوابگوی این همه بیکار نیست.
چه رشته مزخرفی تو این سه سال روزنامه ها را زیرو رو کردم این رشته نه حساب و کتاب بلده که توی شرکتها به درد بخوره نه درس فنی هست که تو کارخونه جامون شه نه جزء دروس خاص هست که تو مدارس غیرانتفاعی یا آموزشگاه ها کاربرد داشته باشه با ارشد کتابداری مثل یه دیپلم باید بریم منشی بشیم این رشته اصلا فرهنگ سازی نشده همه جا کتابداری را با کتابفروشی اشتباه میگیرن بعد مسئولین سرجاشون جاخوش کردن و میگن این رشته بهترین رشتست از چه لحاظ؟؟؟ ادعاشون هم میشه که منتظر آزمون نباشید خودتون برید دنبال کار دقیقا دنبال چه کاری باید بریم؟ کجا این رشته را می خوان که ما خبر نداریم شما که عالم دهرید لااقل یک راهنمایی کنید ما که هنگ کردیم و بی خبریم آگاه بشیم که کجای کاریم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

نمایش نظرات 1 تا 30