خبر جدید از آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99

 
هنوز آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 98 شروع نشده است و تنها اولین اطلاعیه رسمی این آزمون توسط وبسایت سازمان سنجش منتشر شده است (مشاهده آخرین اطلاعیه های استخدام آموزش و پرورش 98) که اخبارری در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99 منتشر شده است که در این صفحه آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش برای سال 1399 را منتشر خواهیم کرد.

خبر 3 خرداد
وزیر آموزش و پرورش امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که اطلاعیه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی طی چند هفته آینده منشتر خواهد شد. جزئیات خبر را در این صفحه بخوانید.

7 اسفند - آزمون بعدی در اردیبهشت 99 برگزار می گردد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و توافقاتی که با سازمان اداری و استخدامی داشتیم پیشنهاد دادیم تا در اردیبهشت ۹۹ برای آموزش و پرورش آزمون برگزار شود. البته سایر دستگاه‌ها هم در صورت تمایل می توانند در این آزمون جذب نیرو داشته باشند.
وی افزود : تفاهم اولیه برای این کار را انجام دادیم و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدیم، اما اولویت اصلی ما فعلا روی معلم آن هم در تمام مقاطع تحصیلی است.

خبر 16 بهمن - دریافت مجوز آزمون استخدامی آموزش و پرروش سال 99

به گزارش خبرگزاری فارس مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش از مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی برای سهمیه آزمون استخدامی جدید این وزارتخانه خبر داد.

یارمحمد حسین‌بُر در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص آزمون استخدامی جدید این وزارتخانه اظهار کرد: ما هر سال برای تعیین سهمیه استخدامی وزارت آموزش و پرورش با سازمان اداری و استخدامی مکاتبه می‌کنیم و بر اساس سهمیه‌ای که آنها اختصاص می‌دهند در آزمون‌ها شرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای سال آینده نیز کمتر از یک ماه پیش مکاتبه‌ای را با سازمان اداری و استخدامی در خصوص نیازمان انجام دادیم و منتظر هستیم تا آنها بررسی کرده و میزان را به ما اعلام کنند.

خبر 19 دی - در آزمون بعدی علاوه بر معلم، 5 هزار خدماتی نیز در حذب آموزش و پرورش خواهند شد.
در آزمون استخدامی سال 99 جذب 5 هزار نیروی خدماتی قطعی شده و مجوز آن از سازمان اداری و استخدامی دریافت شده است، در بودجه سال 99 این امر دیده شده است. جزئیات خبر را در این لینک بخوانید.

خبر 10 شهریور - - اولین اطلاعیه در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرروش سال 99
رئیس کمسیون آموزش و پرورش اعلام کرد که هرگونه جذب نیرو برای آموزش و پرروش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد و حتی کسانی که از طریق آزمون های استخدامی جذب آموزش و پرورش می شوند باید دوره های یکساله را در دانشگاه فرهنگیان سپری کنند.
با توجه به کمبود نیروی شدیدی که در آموزش و پرورش وجود دارد هنوز مشخص نیست که برای سال 99 آزمون استخدامی به چه صورتی برگزار خواهد شد.
در حال حاضر هنور آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 98 برگزار نشده است ولی برگزاری این آزمون تایید نهایی شده و مجوز های نهایی آن صادر شده است، بر این اساس پیش بینی می شود طی چند هفته آینده ثبت نام آزمون سال 98 شروع شود و بعد از حدود یک و نیم ماه آزمون برگزار گردد.
آزمون سال 98 آموزش و پرورش توسط سازمان سنجش و به صورت مشترک تحت عنوان هفتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد که وزارت بهداشت و چندین سازمان دیگر نیز در این آزمون شرکت خواهند داشت.
1399/03/19