تاثیر تست زنی برای موفقیت در آزمون های استخدامی

 
آزمون های استخدامی سازمان های دولتی هر ساله در چندین نوبت برگزار می گردد و افراد زیادی هستند که با وجود داشتن سواد خوب در رشته تحصیلی شان، در ازمون موفق نمی شوند، دلایل زیادی برای این عدم موفقیت وجود دارد که ما در این بخش به یکی از اساسی ترین نکات آن خواهیم پرداخت.

تاثیر تست زنی در آزمون های استخدامی یکی از مهم ترین نکاتی است که افراد زیادی از آن غافل می شوند، اگر شما را یک دانشجوی کارشناسی در نظر بگیریم، شما در طول 4 سال تحصیل در دانشگاه تقریبا تمام آزمون های خود را به صورت تشریحی برگزار کرده اید، در حالی که آزمون های تستی به صورت چشمگیری متفاوت از آزمون های تشریحی متفاوت است.

شما ممکن است در یک آزمون تشریحی شرکت کنید و نمره کامل بگیرید ولی در آزمون تستی همان درس و همان سوالات نمره بسیار پایینی کسب کنید، چرا که در آزمون های تشریحی شما با یک توضیح کلی نمره را خواهید گرفت ولی آزمون های تستی غفلت نکردن از نکات بسیار ریز و کوچکی است که در سوال وجود دارد و در بعضی موارد به شدت گمراه کننده است، لذا به صورت کلی نحوه طراحی سوال در آزمون های تستی کاملا متفاوت از سوالات تشریحی است.

اگر می خواهید جز به کسانی که به دلیل به توجهی به این نکته موفقیت در آزمون را از دست می دهند، باید به دو نکته توجه کنید.
اولا توصیه می کنیم قبل از این که بخواهید مطالعه یک درس و یک کتاب را شروع کنید، به صورت کلی و نه با هدف یادگیری، بله تنها به صورت مرور، آزمون های استخدامی برگزار شده را مرور کنید، این کار باعث می شود شما با نحوه طراحی سوال در آزمون ها آشنا شوید و هنگامی که کتاب را می خوانید اولا بدانید که به چه صورت باید بخوانید و به چه نکاتی باید توجه کنید و دوما بدانید که کدام بخش های یک کتاب از اهمیت بیشتری برخوردار است و بیشتر از آن بخش سوال مطرح می گردد.
نکته دوم این که بعد از مطالعه کتاب حتما با هدف یادگیری این بار سوالات آزمون های استخدامی برگزار شده را مطالعه کنید، به صورت استاندارد پیشنهاد می شود که 60 درصد از زمان خود را برای مطالعه کتاب ها بگذارید و 40 درصد را برای تست زنی، می توانید این زمان را به صورت 50 - 30 - 10 - 10 انجام دهید.
یعنی ابتدا نیمی از زمان خود را برای مطالعه کتاب ها و نکته برداری بگذارید، سپس 30 درصد از زمان خود را به صورت کامل به تست زنی بپردازید، مجدد در 20 درصد باقی مانده از زمان تان، ابتدا نکات مهم و فرار را مرور کنید و در نهایت به صورت تندخوانی تست های آزمون را مرور کنید.

در وبسایت دانلود تست دفترچه سوالات اکثر آزمون های استخدامی موجود است و می توانید از منوی کنار وبسایت و یا بخش جستجوی وبسایت به آنها دسترسی داشته باشید.

1398/10/27
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات