loading...

سوالات آزمون استخدامی و مصاحبه | دانلود تست

مشاوره استخدامی رایگان,دانلودتست,بهترین کتاب استخدامی,کتاب های مهم استخدامی,چه کتابی بخوانم؟,بهترین کتاب های هر شغل

سوالی که همیشه پرسیده می شود و همیشه ذهن کسانی که قصد شرکت در آزمون های استخدامی را دارند درگیر می کند و البته پاسخی که بسیار ساده است.
همشه کاربران قبل از شرکت در آزمون های استخدامی کتاب های نویسنده های مختلف را اعلام می کنند که آیا منبع مناسبی برای آمادگی در آزمون استخدامی برای یک رشته تحصیلی خاص و یا یک رشته شغلی خاص می باشد یا خیر؟
تا همین جای که، همین که به دنبال یافتن بهترین منبع برای هر درس آزمون های استخدامی هستید یعنی یک گام نسبت به بقیه جلوتر هستید و می خواهید هدفمند پیش بروید، مطالعه یک کتاب درست، بسیار کمک بیشتری به شما خواهد کرد تا مطالعه چند کتاب نادرست.
پس خیلی خوب است که ابتدا کتاب های اصلی هر یک از سرفصل های ازمون های استخدامی را پیدا کرده و سپس مطالعه خود را آغاز کنید.
پیدا کردن سرفصل های هر درس نیز چندان راه دشواری نیست، ما به ترتیب چند راه مطمئن برای پاسخ به این سوال را در زیر آورده ایم:
1- بررسی آزمون های گذشته
 اصولی ترین گام برای شناختن کتاب های اصلی آزمون در هر رشته و هر شغل، بررسی کلی آخرین دفترچه سوالات آزمون استخدامی سازمان مذکور است، این دفترچه سوالات هر چقدر جدیدتر باشد، مطمئن تر خواهد بود و به آزمونی که شما قصد شرکت در آن را دارید نزدیک تر خواهد بود، دفترچه سوالات اگر مربوطه به همان سازمانی باشد که شما قصد شرکت در آن را دارید را راه مطمئن تری است، دفترچه سوالاتی که برای اساس شغلی که شما قصد شرکت در آن را دارید شبیه تر به آزمون شما خواهد بود تا دفترچه سوالاتی که مربوط به یک شغل دیگر ولی رشته تحصیلی شما است، به عنوان مثال شاید در رشته تحصیلی هم مهندس شیمی نیاز باشد و هم دبیر شیمی، ولی سوالات این شغل با هم متفاوت خواهد بود.
شما اگر به دفترجه سوالات همان سازمان مورد نظر خودتان دسترسی ندارید، حتی دفترچه سوالات رشته تحصیلی و یا رشته شغلی مورد نظر شما در یک سازمان دیگر نیز می تواند تا حدودی به شما کمک کننده باشد. این به عهده ذهن خلاق شما است که سازمان ها و مشاغل شبیه به هم را تشخیص دهید.
2- کتاب های اصلی رشته تحصیلی شما
یک راه دیگر جهت شناسایی کتاب های اصلی هر شغل در آزمون های استخدامی، شناختن کتاب های اصلی دانشگاهی در آن رشته تحصیلی می باشد، طبیعتا اگر شما مهندس کامپیوتر هستید و چندین سال در دانشگاه در این شغل تحصیل کرده اید، با کتاب های اصلی آن رشته تحصیلی در دانشگاه آشنا هستید، این راه می تواند راه خوبی جهت پیدا کردن کتاب های اصلی هر شغل باشد.
البته این راه یک نکته مهم دارد که در مرحله بعدی به آن پرداخته ایم.
3- شنایی ماهیت شغل و سازمان مورد نظر شما
نکته ای که شاید خیلی ها کاربران شرکت کننده در یک ازمون استخدامی به آن توجه نکنند، ماهیت هر شغل و هر سازمان می باشد، شما باید بدانید اگر شما قرار است دبیر شیمی شوید، در آزمون بیشتر سوالاتی را خواهند آورد که استعداد معلمی و دانش تخصصی شما را به عنوان یک معلم بسنجند، اگر قرار است کتابدار شوید، بیشتر سوالاتی در آزمون مطرح خواهد گردید که مرتبط به کار یک کارمند کتابخانه باشد، باید به این فکر کنید که ماهیت این سازمان چیست و شما قرار است در آن سازمان چه کاری انجام دهید، سوالات را به گونه مطرح خواهند کرد که توانایی شما را در آن کار و آن شغل بسنجند، پس باید به کتاب های که بیشتر به جنبه عملی شما در شغل مورد نظر می پردازد توجه بیشتری کنید.
این مطلب بر اساس سوالاتی که کاربران در بخش نظرات مطرح می کنند نوشته شد، در هر زمینه ای که نیاز به راهنمایی داشتید می توانید به مشاوره رایگان استخدامی ما مراجعه کنید.

نکته پایانی: در مورد بررسی آزمون های گذشته که گفیم نیاز به مطالعه و بررسی دفترچه سوالات آزمون های گذشته سازمان مورد نظر و یا شغل مورد نظر دارید، باید ذکر کنیم که در مجموعه دانلود تست، تقریبا برای اکثر سازمان ها و مشاغل، دفترچه سوالات آزمون های برگزار شده موجود می باشد که می توانید از منوی کناب سایت و یا بخش جستجوی سایت به آن دسترسی پیدا کنید.


ارسال نظر برای این مطلب