راهکار مطالعه برای آزمون استخدامی در ماه رمضان

 
آزمون استخدامی 15 تیر دستگاههای اجرایی در حالی برگزار خواهد شد که بیشترین فرصت مطالعه شما را ماه رمضان در بر گرفته است، با توجه به این که ممکن است خیلی از شماها در این ایام روزه دار باشید، ممکن است در صورت رعایت نکردن برخی اصول مطالعه در این ماه، به مشکل بخورید و خستگی زودهنگام منابع از بدست آوردن حداکثر بازدهی شود. بر همین اساس در این پست به نکات مهم در مورد نحوه و اصول مطالعه برای آزمون های استخدامی در ماه رمضان پرداخته ایم.

زمان مطالعه
اولین نکته در مورد تغییر ساعت خواب و مطالعه است، به صورتی که اغلب شب ها را تا سحر بیدا هستند و صبح ها را شروع به خواب می کنند، بسیاری این کار را توصیه نمی کنند، ولی این یک امر ثابت نسبت که برای هیچکس توصیه نمی شود، اگر بدن شما به صورتی است که می تواند در یک زمان کوتاه خود را با این برنامه وقف دهد و اگر در طول روز به دلیل تشنگی و یا گرسنگی قادر به مطالعه برای آزمون نیستید، می توانید شب ها را در یک اتاق آرام که امکان خوردن و نوشیدن دارید به مطالعه بپردازید، روزها را تا ظهر استراحت و خواب داشته، هنگام بیدار شدن با توجه به این که هنوز زیاد خستگی و گرسنگی شما را فرا نگرفته است چند ساعتی مطالعه کنید و مجدد قبل از افطار استراحت و خواب داشته باشید تا برای مطالعه برای از افطار آمادگی داشته باشید.
لیکن اگر بدن شما به صورتی است که با تغییر ساعت خواب واکنش منفی نشان می دهد و اذیت می شود، بهتر است زمان مطالعه خود را در همان ساعات اولیه صبح بعد از افطار موکل کنید و شب ها را از ساعت 10 به بعد به خواب و استراحت اختصاص دهید.

آرامش و تمرکز
با توجه به شرایط خاص ماه رمضان، و با توجه به فرصت محدود مطالعه برای آزمون استخدامی و این که با از دست دادن این ماه، شما اکثر زمان مطالعه خود را از دست می دهید، پس بهتر است تمرکز خود را روی مطالعه بگذارید، ترجیحا در یک اتاق سرد و ساکت مطالعه داشته باشید و از کارهای بیرون از خانه تا حد ممکن اجتناب کنید تا موجوب خستگی و تشنگی شما نشود.

چه کتاب های را بخوانیم
مطالعه کتاب ها و جزوه ها را که نیاز به تمرکز و آرامش و انرژی بیشتری دارد را در شب ها که استراحت کرده اید توصیه می کنیم و مطالعه بعد از ظهر را با توجه به این که تا حدودی خستگی شما را در برگرفته است، توصیه می کنیم به بعد از ظهر اختصاص دهید، زیرا تست زنی انرژی کمتری از شما میگیرد و به نسبت مطالعه کتاب ها و جزوه ها نیاز به تمرکز کمتری دارد.
در صورتی که شب ها را به استراحت و خواب اختصاص داده اید، بهترین زمان برای مطالعه کتاب ها و دروس سخت، اول سحر می باشد، حال یا پیش از خواب و یا بعد از خواب سحری
به صورت کلی بر اساس برنامه ریزی خودتان، مطالعه دروس دشوار را به زمانی که خستگی شما را در برنگرفته اختصاص دهید و دروس آسان مثل تست زنی را به زمانی انرژی کمتری دارید.

غذا خوردن
در طول مدت بعد از افطار تا سحر اگر مشغول به مطالعه هستید، از خوردن بیش از حد و مداوم خودداری کنید، زیر این کار موجب پر شدن معده شما می شود و مانع از سحری خوردن مناسب شما می گردد، این کار در نهایت موجوب خستگی و گرسنگی زودتر از موقع شما در طول روز میگردد.
توجه داشته باشید که مطالعه 5 ساعت مفید، بهتر از مطالعه 10 ساعت ولی با خستگی است، پس حتما تنها زمانی را مطالعه کنید که آرامش کامل دارید و بدن و ذهن شما از خستگی بدور است.


1397/03/4
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.