9 نکته علمی برای موفقیت در آزمون های استخدامی

 
برای موفقیت در آزمون های استخدامی و یا هر آزمونی که شرکت می کنید، راه های مختلفی برای موفقیت وجود دارد، آنچه که در این بخش آمده است، 9 نکته مهم برای موفقیت در آزمون ها است که در در تمام موسسات معتبر جهانی روی آنها تاکید می گردد.
بررسی های دانشگاه هانیمد ایتالیا نشان می دهد که 9 نکته ذکر شده در زیر کمک زیادی به موفقیت شما در آزمون ها خواهد داشت.

1- وقت کافی برای مطالعه بگذارید
یک برنامه مشخص برای مطالعه داشته باشید و همه چیز را به روز آخر موکل نکنید. ابتدا منابعی که لازم است مطالعه کنید را مشخص کنید و سپس بر اساس زمانی که برای مطالعه دارید، مطالعه را شروع کنید و تمرکز خود را روی منابع اصلی بگذارید، اگر زمان کافی ندارید منابع کم اهمیت تر را کنار بگذارید.

2- مطمئن شوید که شرایط برای مطالعه شما فراهم است
بهتر است که یک اتاق مطالعه مجزا داشته باشید، نور کافی، میز مطالعه مناسب هم به افزایش اثربخشی مطالعه شما کمک زیادی خواهد کرد، هر چه که ممکن است حواس شما را از مطالعه پرت کند از خودتان دور کنید، سعی کنید از شرایط مطالعه احساس راحتی کنید و مطمئن شوید که روی مطالعه تمرکز دارید. تمرکز روی مطالعه ممکن است برای هر کسی نیاز به شرایط مختفی داشته باشد، شاید یکی در سکوت مطالعه بهتری داشته باشد، یکی در سالن های مطالعه کتابخانه، یکی شاید حتی همزمان با پخش موسیقیی، مطمئن شوید که شرایط برای تمرکز روی مطالعه برای شما فراهم است.

3 - از فلوچارت ها و نمودارها استفاده کنید (حافظه تصویری)
یادگیری تصویری برای بسیاری از افراد تاثیر بسیار مهمی در به ذهن سپردن مطالب دارد، سعی کنید حتما از این تکنیک استفاده کنید، ممکن است شما یک مطلب را اگر فقط بخوانید به ذهن نسپارید ولی اگر به آن را روی کاغذ بیاورید هنگام آزمون حافظه تصویری شما برای پاسخگویی به سوالات به کمک شما بیاید.

4- بررسی و مطالعه آزمون های گذشته
بررسی آزمون های گذشته کمک زیادی به شما خواهد کرد تا با فرمت سوالات در آزمون ها آشنا شوید و بدانید که برای حل هر سوال به چه مقدار زمان نیاز دارید و باید روی چه مباحثی تمرکز کنید.

5- آنچه که مطالعه می کنید را به دیگران توضیح دهید
هنگام توضیح دادن یک مطلب به دیگران شما متوجه خواهید شد که چه بخش های از یک مطلب را درست متوجه نشده اید، این توضیح داده می تواند برای خودتان باشد ولی حتما از این تکنیک استفاده کنید و مطالبی را که مطالعه می کنید به صورت کامل برای خودتان یک بار توضیح دهید.

6-مطالعه به صورت گروهی
معمولا مطالعه به صورت گروهی با شما انگیزه بیشتری از مطالعه می دهد، فقط مطمئن باشید که افراد درستی را انتخاب کرده اید و از همراهی با کسانی که به سادگی درگیر استرس می شوند دروی کنید.

7- تایم استراحت داشته باشید
ذهن بعد از مدتی مطالعه تمرکز خود را از دست می دهد، حتما برای به دست آورد تمرکز مجدد تایم استراحت داشته باشید، این تایم استراحت هم می تواند هر چند ساعت یکبار در بین مطالعه باشد و هم در صورت نیاز استراحت یک روزه بعد از چند روز یا چند هفته مطالعه.

8- برنامه غذایی درستی را در هنگام مطالعه داشته باشید
هنگام مطالعه حتما تلاش کنید که برنامه غذایی مناسبی داشته باشید و از مواد غذایی طبیعی، تازه و ویتامین ها بیشتر استفاده کنید. برنامه غذایی درست کمک زیادی به تمرکز و حافظه شما خواهد کرد.

9- هنگام آزمون آب زیاد مصرف کنید
در صورت امکان حتما هنگام آزمون آب به همراه داشته باشید، آب کمک زیادی خوهد کرد تا شما را در یک مد مثبت قرار دهد.

سایر نکات مرتبط
اگر قصد شرکت در آزمون های استخدامی را دارید، به صفحه مشاوره استخدامی رایگان ما سر بزنید، نکات مهمی را برای موفقیت شما در این صفحه قرار داده ایم.

1398/08/3
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic