قبولی در دانشگاه سخت تر است یا قبولی در آزمون های استخدامی

 
قبولی در یک دانشگاه سخت تر است یا قبولی در آزمون های استخدامی؟ این سوالی است که قصد داریم امروز به آن بپردازیم، سوالی که دریافت پاسخ آن می تواند به موفقیت شما در آزمون های استخدامی کمک کند.
ابتدا باید به این نکته توحه کنیم که قبولی در دانشگاه می تواند دارای درجه های مختلفی باشد، مثل قبولی در رشته های مهندسی دانشگاه شریف و یا رشته های پزشکی دانشگاه تهران و یا قبولی در رشته های رایج در یکی از دانشگاه های دولتی شهرهای مختلف ایران.
خوب هدف ما در اینجا نه یک رشته تاپ و دانشگاه تاپ است و نه یک رشته سطح پایین (به لحاظ امکان قبول شدن در دانشگاه، و الا هر رشته های قطعا کاربرد و جایگاه خاص خود را دارد و هیچ رشته سطح پایینی با این مفهوم نداریم) و نه یک دانشگاه سطح پایین.
باید عرض کنیم با وجود تمام ذهنیت های منفی که در مورد قبول شدن در آزمون های استخدامی وجود دارد، قبولی در آزمون های استخدامی ساده تر است، به خصوص در آزمون های استخدامی بزرگی مثل استخدامی دستگاه های اجرایی و یا استخدامی آموزش و پرورش که در آن ده ها هزار نفر به صورت همزمان استخدام می شوند، ولی نکته ای که وجود دارد اکثر افراد میزان زمانی که صرف آمادگی برای قبولی در دانشگاه را می کنند، صرف قبولی در آزمون های استخدامی نمیکنند، با این وجود که یکی از دلایل اصلی همین افراد برای قبولی در دانشگاه ها، استخدام شدن در یکی از سازمان های دولتی بوده است، یعنی شما تا آخرین گام چندین سال محکم قدم برداشته اید ولی در آخرین گام جایی که باید اتفاقا محکم تر قدم بردارید، قدم هایتان را شل می کنید و به مقصد نهایی نمی رسید و در نهایت بسیاری از افراد با صرف اندک زمانی بی خیال مقصد پایانی شده و با پیدا کردن یک راه میانبر و ساده تر با مقصدی متفاوت به راه دیگری ادامه می دهند.
لذا دو نکته وجود دارد، اولا حتما توصیه می کنیم اگر هدف تان واقعا قبولی در یک سازمان دولتی است، همانند چندین سالی که تا رسیدن به این مدرک تحصیلی زمان و هزینه گذاشته اید، در این مدت کوتاه و چند قدم آخر هم وقت بگذارید، با توجه به این که در آزمون های استخدامی اکثر افراد شرکت کننده مطالعه برای آزمون نداشته اند، شما رقبای ساده تری به نسبت کنکور خواهید داشت که چندین ماه و شاید چندین سال مداوم در حال مطالعه بوده اند.
و دوما اگر به هر دلیلی مجبور شدید در آخرین لحظات از یک راه دیگر برای رسیدن به مقصد استفاده کنید، نا امید نوشید، هزاران راه برای موفق شدن وجود دارد، مهم محکم قدم برداشتن در هر راهی است که تصمیم دارید به سمت آن بروید.

نتیچه گیری نهایی این که شما در آزمون های استخدامی هم رقبای ساده تری دارید، چرا که اولا نیمی از سوالات دروس عمومی است که تا حدی زیادی وابسته به مطالعه ای که برای آزمون استخدامی داشته اید و نه شاگرد زرنگ کلاس بودن و دوما این که اغلب رقبای شما بر خلاف کنکور مطالعه زیادی نداشته اند و شاید هیچ مطالعه نداشته اند.
پس شما می توانید موفق باشید اگر بخواهید.

جهت دریافت منابع استخدامی مورد نیاز خود برای هر یک از سازمان ها، کافی است از منوی کنار وبسایت استفاده کنید و یا در وبسایت رشته، سازمان یا شغل مورد نظر را جستجو کنید.

توصیه می کنیم چند مطلب مرتبط زیر را نیز مطالعه کنید
در بخش مشاوره استخدامی وبسایت مفیدی بیشتری را در مورد آزمون های استخدامی یاداشت کرده ایم.
1398/02/28
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات