10 نکته مهم برای پیشرفت شغلی - بخش اول

 
هنگام که مدرک تحصیلی دانشگاهی خود را دریافت کنید و در آزمون های استخدامی نیز موفق بودید و مشغول به کار شدید، اینجا تازه شروع کار است، شروع کار برای کسانی که آروزهای بزرگتری را دنبال می کنند.
شرایط امروز مثل گذشته نیست، امروز محیط کاری بسیار رقابتی شده و برای موفقیت برای حرفه ای باشید، تلاش و انگیزه برای پیشرفت، همان چیزی است که باعث می شود شما پله های پیشرفت را طی کنید.
اگر میل به پیشرفت دارید، این مطلب برای شما نوشته شده است.
در زیر 10 نکته اساسی در در موسسیات معتبر جهانی برای پیشرفت کاری آموزش داده می شود آورده شده است:

1- ابتکار عمل داشته باشید
نیازهای شغلی امروز تغییرات زیادی به نسبت گذشته دارد و بر همین اساس کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که ایده های نو و ذهنی خلاق داشته باشند/ف پروزه های جدیدی را شروع کنند و در محیط کاری همیشه راه حل های جدیدی را مطرح کنند.

2-خودتان را ارزیابی کنید
یکی از بهترین روش های پیشرفت شغلی این است که مدام عملکردتان را ارزیابی کنید. منتظرارزیابی سازمان نباشید و خودتان آن را انجام دهید، برای انجام این کار نیاز است که شما اهداف سازمان و برنامه های سازمان را بشناسید.
بعد از شناسایی هداف سازمان شما می توانید وظافیت خود را به صورت دوره ای مثلا هفتگی یا روزانه تقسیم کنید تا بررسی کنید که در هر دوره چقدر به وظایفی که داشته اید رسیده اید، همچنین می توانید برای این کار از مدیر خود نیز کمک بگیرید تا نشان دهید که شما در راستای پیشرفت خودتان تلاش می کنید و با مفهوم خود ارزیابی آشنا هستید.

3- آماده یادگیری باشید
برای عالی بودن در کار شما باید دائم در حال یادگیری باشید، تصور نکنید اگر به یک دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده اید و یا نمرات عالی در دانشگاه داشته اید، در کار هم به همان میزان موفق خواهید شد، محیط کار و مسائل کاری بسیار متفاوت از آنچه هست که شما در دانشگاه خوانده اید. لذا باید آماده هزاران سوال جدید در محیط کاری باشید و هر روز دانش خودتان را افزایش دهید و همیشه میل به یادیگری داشته باشید.

4- نیازها را شناسایی کنید
برای موفقیت در شغل تان شما باید نیازهای کاری را شناسایی کنید، باید از آنچه که سازمان و مدیرتان از شما توقع دارد آگاه باشید، خودتان را به جای مدیرتان در نظر بگیرید و این سوال را بپرسید که اگر من مدیر بودم از کارمندان چه توقعی داشتم؟
اطمینان پیدا کنید که کارهایتان را به موقع انجام می دهید و در انجام کارهایتان ابتکار عمل دارید، شما نزد مدیرتان یک نگرش مثبت ایجاد خواهید کرد.

5- ارتباط خوب قرار کنید
ارتباط درست کلید موفقیت یک کارمند و سازمان است، اگر مدیر شما از شما گزارش وضعیت کاری را بخواهد، ایده این است: ارتباط قرار کردن
یعنی شما باید به صورت شرایط را به گونه ای فراهم کنید که نسبت به آنچه که انجام شده است اطلاع داشته باشند و به سمت آنچه که نیاز است در ادامه انجام شود حرکت کنید.

این بخش در حال تکمیل است و ادامه آن در پست بعدی فردا شب (در این لینک منتشر شد) منتشر خواهد شد. جهت مشاهده مطالب قبلی ما در مورد پیشرفت های شغلی به صفحه مشاوره استخدامی مراجعه کنید.
1398/08/8
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic