10 نکته مهم برای پیشرفت شغلی - بخش دوم

 
در پست قبلی در مورد موفقیت شغلی و پیشرفت در محیط کاری صحبت کردیم و به 5 نکته اول جهت پیشرفت در محیط کاری اشاره کردیم که در این لینک می توانید بخش اول این مطلب را مطالعه کنید.

6- اهدافی که قرار است به آن برسید را مشخص کنید
تصور نکنید که شما الزاما استخدام شده اید که سخت کار کنید و یا دائم مشغول به کار کردن باشید، آنچه که برای کارفرما شما در نهایت اهمیت دارد تلاش شما در رسیدن به اهداف بلندمدت و کوتاه مدت سازمان است، شما استخدام شده اید تا در راستای رسیدن به اهداف مشخص سازمان قدم بردارید، این تفکر به شما کمک می کند بدون توچه به جایگاهی که دارید، در جهت موفقیت سازمان گام بردارید.

7- لاف نزنید، عمل کنید!
توجه داشته باشید ارزش عمل به مراتب بیشتر از صحبت کردن صرف است، این اصل به همیشه در ذهن خود داشته باشید، به جای لاف زدن در ورد تمام کارهای که می توانید انجام دهید و هیچ وقت انجام نمی دهید، بهتراست توانایی های خود را نشان دهید.

8- اعتماد دیگران را جلب کنید
هنگام شروع یک کار جدید، جلب اعتماد دیگران به نسبت خود یکی از مهم ترین اصول برای موفقیت می باشد. اگر مدیران شما به شما اعتماد داشته باشند، می تواند با آسودگی خاطر کارها را به شما بسپارند و به اهداف مهم تر سازمان برسند، مهم است که در اوایل قبول یک مسئولیت و یک شغل، به نسبت آنچه که به آن تعهد داده اید پایبند باشید حتی اگر انجام آن سخت و زمانبر باشد.

9- راه حل ایجاد کنید
اغلب افراد مسائل و مشکلات را به سمت مدیران انتقال می دهند، شما از کسانی باشید که راه حل ارائه می دهید و نه مشکل.
البته مدیران بزرگ می توانند مشکلات را برطرف کنند ولی بهتراست اگر خودتان صلاحیت حل مشکلات را ندارید، حداقل راه حل مناسب آن را ارائه دهید.

10- دلسوز باشید
دلسوزی یعنی بدانید که در پایان هر روز، همه کارمندان و مدیر شما سهم خود را از آنچه که باید انجام می داده اند انجام داده اند و هر روز گله مند نباشید که شما کار بیشتری انجام داده اید. در ذهن تان این باشد که هر کس به صورت عادلانه در حل انجام کار خود می باشد.

نکته پایانی
بسیاری از 10 صفاتی که در بالا ذکر شد، در مدیران موفق دیده می شود، اگر می خواهید به سمت بالاتر در حرکت باشید و رشید کنید باید به آنچه که در بالا ذکر شد نگاهی عمیق تر داشته باشید.
1398/08/15
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic