9 گام برای خلاق بودن در محیط کاری - بخش اول

 

در پست قبلی در مورد 10 اصل برای پیشرفت شغلی صحبت کردیم که اولین مسئله آن خلاقیت و ابتکار عمل بود، در این بخش به صورت کامل تر به اهمیت خلاقیت پرداخته ایم و به 9 نکته که موجوب تقویت خلاقیت شما در محیط کاری می گردد پرداخته ایم. 

اگر انسانی جاه طلب هستید و می خواهید درمحیط کار پیشرفت کنید و ابتکار عمل داشته باشید،این مطلب برای شما نوشته شده است.
خلاقییت و ابتکار می تواند جهان را تکان دهد، آنها باعث می شوند ایده های جدیدی در صنایع مختلف پدید آید و به توسعه مداوم کمک می کنند.
برای افراد حرفه ای و پر انرژی در بازار کار تقاضاهای فراوانی وجود دارد، کسانی که ایده پرداز هستند و درهر زمینه ای که کار می کنند کارآفرینی فعال هستند.
در زیر 9 روش برای این که شما هم جز به کسانی باشید که در محیط کار خلاق و پرانرژی هستند باشید.

1- هرکز متوقف نشوید.
افرادی که کارها را همیشه به صورتی که قبلا انجام می دادند انجام می دهند، در بهترین حالت نتیجه ای که همیشه می گرفته اند را می گیرند.
افراد معمولی در دنیای امروز حتی برای این که در جای خود باقی بمانند نیاز دارند که سریع تر و بیشتر بدوند، ولی اگر شما می خواهید بدون دویدن پیشرفت کنید باید ذهنی خلاق داشته باشید، شما باید دائم درحال جستجوی ایده های جدید و راه حل های جدید باشید، ایده در دنیای امروز ارزشمندترین مسئله امروز است و بهترین سهمی است که می توانید در پیشرفت سازمان خود داشته باشید.

2- بیشتر از آنچه که نیاز دارید انجام دهید.
توانایی در انجام احست و درست آنچه که به شما محول شده است یک نکته بسیار مهم در هر سازمانی است، ولی این مسئله ای که شاید بسیاری آن را به نحو احسنت انجام دهند، اگر می خواهید متفاوت باشید باید متفاوت عمل کنید، تلاش کنید کارهای فراتر از همیشه انجام دهید، برای موفقیت در این مورد یک قانون مهم وجود دارد و آن هم تمرکز کردن روی موضوعات و مناطقی است که می توانید در آن نتایج قابل توجه بدست آورید.

3- به عنوان عضوی از یک گروه فکر کنید و نه به عنوان یک فرد
شما به چیزی اهمیت مید هید که آن را از خودتان بدانید، در محیط کاری شما اگر خودتان را عضوی از سازمان بدانید به آن اهمیت خواهید داد.
این تفکر زمانی در شما پدید خواهد آمد که بدانید هر موفقیتی درسازمان متعلق به شما است، رونق شرکت موجب رونق شخصی شما نیز خواهد شد، با داشتن این تفکر شما ار تمام جزئیات شرکت مراقبت خواهید کرد و برای رسیدن به نتایج عالی در سازمان تلاش خواهید کرد.

4- ایده های خود را اعلام کنید و به اشتراک بگذارید.
آیا شما یک ایده جذاب دارید، پس جلو بروید و ایده خود را اعلام کنید، میلیون ها ایده جذب هیچ تاثیری روی این جهان نخواهد داشت اگر گفته نشود.هیچ وقت کسی در مورد آنها نمی دانست.
سازمان ها همیشه به مفاهیم تازه و نو نیاز دارند، اگر ایده های شما برخاسته از مطالعات و تحقیقات باشد، پیش شانس زیادی برای به حقیقت پیوستن آنها در آینده ای نزدیک خواهید داشت.

ادامه این مطلب در یک پست جداگانه فردا شب منتشر خواهد شد.
1398/08/11
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات